Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Amlodipin okozhat ilyen...

Amlodipin okozhat ilyen mellékhatásokat?

Figyelt kérdés

Nehézlégzés, szédülés, egyik boka enyhe dagadása.


Magas vérnyomásra Covencard 5/5mg-t szedek. Először normodipine-t írt fel a háziorvos, de egy kardiológiai vizsgálat után az orvos módosította Covencard-ra.


Egyéb szervi problémám elméletileg nincs. Kardiológiai vizsgálat negatív. Van egy inkomplett JTSZB, de ez ismert, régóta fennáll. Voltam mellkas röntgenen, az is negatív. Voltam doppler ultrahang vizsgálaton lábdagadás és lábfájdalom miatt, negatív. Legutóbbi vérkép emelkedett cpk értéket jelzett, az orvos a testedzésre fogta. Heti 4-5 alkalommal edzek. Egyébként a vérkép is rendben. Koponya MRI szintén negatív.

Mégis néha nehezebben kapok levegőt, random fáj a mellkasom, van, hogy elkap egy hirtelen szédülés, mely szinte azonnal helyre is jön.

Plusz ritkán hirtelen betompul a hallásom, majd elkezd sípolni, de 1-2mp és ez is abbamarad.


Mivel szervi eltérés nincs, így laikusként azt gondolom, hogy vagy pszichés oka van, vagy a gyógyszer mellékhatása.



2023. szept. 25. 14:03
 1/3 anonim válasza:
A csomagolásban benne kell lennie a papíron, milyen mellékhatásai lehetnek. Olvasd el
2023. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Írhattad volna azt is, hogy google a barátom. Nem ilyen infó érdekelne, hanem esetleg személyes tapasztalat a gyógyszerrel. :)
2023. szept. 25. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el a betegtájékoztatót— jaj de szeretem az ilyen hozzászólást, főleg amikor beleírják még azt is, hogy 5 millió emberből egynek kinőtt tőle a talpán a szőr.


Kérdezőnek: én Duactant szedek, amiben szintén van amlopidin. Én is érzem, hogy a kezem-lábam feszül tőle egy picit, főleg melegben. De én is kb 2 hete szedem csak, szóval lehet meg kell szokni. Nehézlégzés stimmel, szédülés néha.

Érdemes lassan felállni, felkelni, amíg nem szokja meg a szervezet. Ezeknek majdnem 1 hónap kell mire beállítja a vérnyomást és alkalmazkodik a keringésed.

De ha nagyon elviselhetetlen, vagy ha nem múlik, akkor szólj a dokinak, aztán lecseréli.

Néha sajnos sokat ki kell próbálni, mire megtalálják ami beválik....sajnos türelmesnek kell lennünk.

2023. szept. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!