Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 39.8 a lázam egész nap coldrex...

39.8 a lázam egész nap coldrexet szedtem, most vehetek be másfél rubophent? Vagy mivel tudom levinne?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel az ügyeletet. Mondd el, hogy mi volt veled, mennyi gyógyszert vettél be, és mit javasolnak a továbbiakra, ha nem akarnak veled éjjel találkozni?
2010. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hűtőfürdő. Állj be egy hűvös zuhany alá. egyébként a coldrex nem gyógyszer hanem gyógyhatású készítmény. Attól ne várj csodát ilyen fokú láznál. Egyenlőre csak egy rubophent vegyél be.
2010. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Tekerd be magad hideg lepedővel, vagy törölközövel.

És vegyél be lázcsillapítót. Advil ultra az nagyon bika ha van akkor azt vedd be.

2010. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Maradjunk a Rubophennél, de ezerrel!

És hűtőfürdő!!!

Ne várj tovább!!!

Ha nem megy le, hívjátok ki az ügyeletet.

2010. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
A goldrex nem lázra van hanem megbetegedésre.
2010. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Coldrex nem gyógyhatású készítmény, hanem gyógyszer, méghozzá paracetamol. Abból, hogy egész nap azt szedted, nem tudjuk megállapítani, hogy hány szemet. A rubophennek ugyanaz a hatóanyaga, semmi esetre ne szedd "ezerrel", ez gyógyszer! A maximális napi adagja négy tabletta, a már bevett Coldrexszel együtt. Más tüneted nincs? Célszerű lenne kihívni az ügyeletet, hogy megtudd, mid van gyulladásban. Hűtőfürdőt szoktak javasolni magas lázra, vagyis a kellemes hőmérsékletű vizet fokozatosan hűteni, de ne hidegre, csak langyosra.
2010. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Tegnap este 38 fokos lázam volt mára taljesen jol vagyok csak egész hétvégén a lázam miatt nem tudtam tanulni és holnap matek meg töri doga:( hogyan tudám elérni hogy csak HOlNAP legyen lázam???csak a dogák miatt.
2010. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, hideg zuhany, rubophen, meg éjjfélkor kell algopyrint bevennem. Felhívtam az ügyeletet, azt modnták nem baj hogy magas a lázam :O ....???

meg hnap el kell mennem a dokihoz. most 38.4.

sokkal jobban vagyok.

köszönöm

én örülnék ha nem lenne lázam..

2010. okt. 17. 22:28
 9/11 anonim ***** válasza:
És most hogy vagy? Mit mondott az orvos?
2010. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jajj, de nagyon rendes vagy:)

most már nincs lázam, de az az éájszaka nagyon szörnyű volt, szenvedtem mint hangya, hányingerem volt, forgolódtam, fáztam, meg forró is voltam:S

Lementem hétfőn a dokihoz,de még akkor is 39.3 volt a lázam, és úgy leordította a fejemet, hogy miaz hogy nem mentem el tegnap(vasárnap) ügyeletre, mert olyan szp idő volt, és ez a város nem is olyan nagy hogy ne lehetett volna, 4-5 saroknyit menni...én meg néztem rá furán, hogy na és mivel mentem volna el? Mikor az ágyból nem bírtam felkelni??? azt mondja a kéét szép lábacskáján...paraszt bunkó..meg fejfájáscsillapítót írt fel..meg egy nagyon drága antibiotikumot, 5 db van benne, 3300 ft volt, meg valami torokfertőtlenítőt, mert tüszős mandula gyulladásom van.

Kérdeztem hogy hazamenjek e koliból? azt mondja ha az ügyeletre nem voltál képes elmenni, haza hogy akarsz?

Hát ..talán vannaks züleim akik hazavisznek...

Nem suliba is mehetsz nyugodtan..a lázad meg majd elmúlik, igyál sokat..

Nagyon....remek orvos tényleg.


Neked meg köszönöm a kérdésedet, ahhoz képest egészen jól vagyok már, csak a tüszők zavarnak egy picikét :S

2010. okt. 20. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!