Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől ilyen alacsony a toleran...

Mitől ilyen alacsony a tolerancia szintem a koffein,nikotin és alkoholos italok iránt?

Figyelt kérdés
Mindig mikor iszok kávét, rosszul leszek utána , elkezdek remegni szédülni, ideges leszek stb..Akkor is ha azt a "gyenge" instant kávét iszom annak is kb a felét. Rendes főtt kávéba már bele se mernék inni mert attól biztos sokkal rosszabbul lennék,míg más megiszik mindennap reggel egyet és meg se kottyan neki. Cigarettával ugyanez van. Én képtelen lennék rászokni mert 2 fehér után már szédülök és hányok,és nem is érzem azt a "megnyugvást" amit más érez mikor szívja a cigit.Alkoholból is csak egy kicsi kell hogy hasson,de azt se szeretem. Miért lehet hogy az én szervezetemet érzékenyebben érintik ezek mint másét?

2023. szept. 27. 01:27
 1/6 A kérdező kommentje:
17/L
2023. szept. 27. 01:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

eloszor elmosolyodtam, amikor meglattam az eletkorod, de valahol ez szomoru.

17 evesen mar kave cigi pia?:DDD

17 evesen en meg kakaot ittam meg noi mellek utan sovarogtam.


de visszaterve a kerdesedre ha tenyleg igy van, orulj neki.

nem kotelezo am beallni a sorba, kave es cigi nelkul is le lehet elni az eletet.

en pl ruhellem a kavet, mar a szagat sem birom. a hozza tarsulo fuggosegi ritualektol (jaj, kave nelkul hozzam se szoljon senki reggel, stb) meg egyenesen falra maszok. Cigit talan egyszer probaltam reszegen, mert ki akartam probalni, mi ebben a nagy szam, 2 slukk utan dobtam is el, szoval az is kimaradt.

Alkoholt mondjuk 21-36 eves koromig ittam, 21-ig meg nem hianyzott, 36-tol meg ugy voltam vele, hogy ennyit nem koltok minosegi piara, rosszat meg nem akarok inni, ugyhogy 2 hetente egy feles a vasarnapi csaladi ebed mellett es kb ennyi.


a kerdesedre a valasz pedig valszeg az, hogy tul fiatal vagy hozza, ra is stresszelsz lathatoan, illetve nem vagy hozzaszokva.

orulj neki, ne eroltesd, raersz kesobb is raszokni ezekre.

2023. szept. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
XD
2023. szept. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első főzött kávét 24 évesen ittam amitől nem a roham mentő vitt el. Ma napi 4 kotyogos presszó az alap.


Piát is kb 27 éves korom után bírtam.


Cigit egyszer próbáltam elég isvolt.


38 N

2023. szept. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nőnek főleg gusztustalan a 3 kombó egyben

Semmi nem undorító, mint a kávés cigis szájszagot + dől belőled a cigi szag a hugyodból is.

Anyámnak a szarja is cigi szagú...fúj..


Ezt fejeld meg egy hétvégi piálással... áhh... undormány férfinak is

2023. szept. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy valóban teljesen fölösleges rászokni, főleg ha még rosszul is vagy tőle.


A cigi amúgy teljesen normális. Senkinek sem esik jól az első cigi, mert elképesztően életellenes a dolog.

Az megnyugvás amit a dohányosok éreznek valójában az elvonási tünetek megszűnéséből fakad. Azaz pont azért voltak feszültek, mert lecsökkent a nikotinszüntjük és amikor visszapótolják, megnyugszanak. Pont úgy, ahogy a kemény alkesznek megszűnik a kézremegése, ha egy éjszaka után újra iszik.


A kávét én azzal indokolnám, hogy egyszerűen nincs rá szükséged. Pl magas a stresszinted vagy simán csak teljesen okésan éber vagy. Ezen mi szükség pörgetni? Semmi. Erre beviszel valamit, ami felpörget.


Az alkohol meg... sokan amikor először isznak fejreállnak két sörtől és az arcukon pörögnek. Itt is csak arról van szó, hogy a szervezet még nem szokta meg a mérgezés ilyen fajtáját.


A nag ykérdés, hogy mi szükség van ezekre? A cigi az nettó káros, arra egyszerűen nincs magyarázat miért kellene cisnálnod. Ne csináld.

Kávét akkor igyál, ha full fáradt vagy, de szükség van a további 6-8 óra fókuszáltságra. Nem, reggel ilyesmire nincs szükség, akkor állj ki a napra, az is megküldi a kortizol szintedet, felébredsz tőle.


Alkohol meg... igazából azt is minek? Minden negyedik magyarnak alkoholproblémái vannak. Örülj neki, ha te nem jutsz erre a sorsra:D

De ha nagyon akarsz, akkor igyál sportfröccsöt. 4 deci szóda, 1 deci bor. Rozéból vagy fehérből.

2023. szept. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!