Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A korral előrehaladva változik...

A korral előrehaladva változik a szervezet alkohol-toleranciája?

Figyelt kérdés
Péntek este páleszoltunk egy haverral, majd lecsúszot pár sör is. De összességében jóval kevesebb alkohol volt, mint régebben nagy bulis ivászataim során. Erre szombat reggel többször hánytam, majd egész szombaton csak feküdtem, most vasárnap reggelre múlt el a fejfájás. És meglepett, mert régen sokkal sokkal jobban bírtam. Persze jobb ha nem bírom, így kevesebb alkoholt juttatok be a szervezetembe.

2018. szept. 9. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát esetleg az alkoholt lebontó enzim mennyisége csökken, talán azért változik a tolerancia...
2018. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem igen. Nekem 25 felett kezdett borzasztó lenni a másnap, pont így, ahogy mondtad, hogy vasárnap délelőttre jöttem teljesen rendbe. Köze lehet ahhoz is, hogy azért addigra már rendesen visszavettem a "bulik" számából és kijöttem úgymond a korábbi "formámból". :D Manapság már csak nagyon indokolt esetben iszom, évente egyszer, vagy még ritkábban. 29F
2018. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mostanában már egy pohár bor is a fejembe száll, régen meg se kottyant 1 üveg pezsgő pl, Szilveszterkor.
2018. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol méreg. A fiatal (felnőtt) szervezet pedig sokkal könnyebben birkózik meg a mérgekkel.
2018. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!