Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 94/67-es vérnyomás jó vagy...

94/67-es vérnyomás jó vagy alacsony?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak azt találom, hogy mennyitől számít magasnak.

Mindig ilyesmi szokott lenni 100 körül/65-70.

Érezni nem érzek semmi furát, nem szédülök, nem vagyok gyenge. Csak egy helyben nem tudok sokáig állni. Ha menni kell, akkor nem fáradok, csak állni nem tudok.


2023. szept. 30. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Alacsony.


Csak megjegyzésként: az alacsony vérnyomás pontosan ugyanúgy nem tesz jót a szervezetnek mint a magas vérnyomás. Érdemes lenne egy kardiológussal konzultálnod. Illetve kiegészítésként, a magas vérnyomást sem feltétlen érzi meg az ember, ezért is hívják néma/csendes gyilkosnak, mert van amikor tünetmentes.

2023. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyesmi, 100 fölé nagyon ritkán megy. Voltam kardiológusnál, megvizsgált, volt uh, azt mondta, semmi bajom.
2023. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

EKG-t készítettek többször is, az mindig rendben van.

De UH vagy terheléses vizsgálat nem volt soha.

2023. szept. 30. 13:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es, nekem sosem mondta ezt még egyetlen orvos sem, 90/50 szokott lenni kb. a vérnyomásom. Mind azt mondta, ez nem probléma, igyak kávét és kész.
2023. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1.

Dehogy alacsony, teljesen jó. 90/60 alatt alacsony. És az alacsony vérnyomás egyébként nem tesz semmi rosszat a szervezettel. Ha nincsenek zavaró tünetek, egyáltalán nem kell vele semmit sem csinálni.

2023. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. okt. 2. 09:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy körül van, de ezzel élek 20 éve. Kávézok, néha energiaitalozok, mást nem tudok vele kezdeni.
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!