Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az embereknek jellemzően...

Az embereknek jellemzően büdös "hányásszagú" a leheletük reggel felébredéskor? És miért van ez?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 08:09
 1/7 The Bing Bang Theory ***** válasza:
44%
A reggeli rossz leheletnek több lehetséges oka is van. Az egyik az, hogy éjszaka a szájban csökken a nyáltermelés, ami kedvez a baktériumok elszaporodásának. Ezek a baktériumok kénvegyületeket termelnek, amelyek büdös szagot árasztanak. A másik ok az, hogy reggelente a gyomorsav szintje magasabb, ami irritálhatja a nyelőcsövet és a torkot. Ha valaki refluxban szenved, akkor ez a sav visszaáramolhat a szájba, ami hányásszerű szagot eredményezhet. A reggeli rossz lehelet ellen a legjobb megoldás az alapos fogmosás és nyelvtisztítás, valamint elegendő folyadékfogyasztás. Ha a rossz lehelet tartósan fennáll, akkor érdemes orvoshoz fordulni, mert akár komolyabb betegség jele is lehet.
2023. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1. chat gpt? önálló gondolat?
2023. okt. 10. 10:54
 3/7 The Bing Bang Theory ***** válasza:
47%

Saját, önálló gondolatomat írtam le, az interneten fellelhető információk alapján, illetve saját tudásom alapján is, mivel sok évvel ez előtt nekem is volt refluxom.

Sajnálom hogy nem tudtam segíteni önnek. Ha több információt szeretne a kérdésével kapcsolatban, keressen rá egy imternetes kereső motorban, vagy fel teheti kérdését egy algoritmusnak, ám ez esetben ne várjon releváns választ. 😊

2023. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyira önálló gondolatok, hogy beírtam a rossz leheletet a chat gpt-be és szóról szóra ezt adta ki.
2023. okt. 10. 13:51
 5/7 The Bing Bang Theory ***** válasza:

Meglehet, hogy hasonló gondolkodásom van mint egy algoritmusnak, vagy inkább az algoritmus van úgy programozva, hogy utánozza az intelligenciámat.

Én, személy szerint már rég próbáltam a Chat-GPT algoritmust. Akkor még elég fejlettlen volt, nem volt képes releváns válaszokat adni a kérdéseimre. Azóta lehet, hogy utolérte az értelmiszintemet, vagy inkább csak sikeresen utánozza. Akárhogy is, az biztos, hogy nem használok ilyen típusú algoritmusokat, mert nem képesek kielégíteni az igényeimet és olyan dolgot cselekedni, amelyet én ne tudnék megtenni.

Illentve még megemlíteném, hogy a gyakorikérdések.hu oldalai, kereshetőek az internetes kereső motorokban, ez által az algoritmus (amennyiben képes az interneten fellelhető információkat felkeresni) megtalálhatta a kérdésedre írt válaszomat, így azt lemásolva, meg is válaszolta a kérdésedet.

Ezért is tesznek jogi lépéseket, bizonyos tartalomgyártók az ilyen algoritmusok ellen, mivel lámásolja a tartalmat és sajátjának állítja be. Amely kimeríti a szellemi tulajdon eltulajdonításáról szóló szabályokat, törvényeket.

2023. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ínygyulladás, fogkő, rossz fog, vagy akár reflux tud ilyet okozni, de anélkül is előfordulhat


még annyit tennék hozzá hogy ha ez nemrég jelentkezett, akkor elsőnek érdemes elmenni egy fogorvoshoz ellenőrzés/állapotfelmérés végett (pláne ha 1 évnél régebben voltál legutóbb)

2023. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyik oka lehet még:

Slejm a torokban ha kiköpöd a savas nyákot akkor utána elmúlik a szájszag.

Nekem leginkább ha szénhidrátot eszem vacsira.

2023. okt. 11. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!