Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudnátok nekem segíteni? Ma...

Tudnátok nekem segíteni? Ma voltam vérvételen, a prothrombin érték 9,40 lett, 9,60 tól jó 11,50-ig. Jövő hónapban fogok orvoshoz menni és egy kicsit aggódok. Ez a minimális eltérés jelezhet valamiféle problémát vagy teljes normális?

Figyelt kérdés
2023. okt. 19. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én laboreredményemen ez szerepel:


Protrombin (INR): 1,03

Normál tartomány: 0,9...1,1

Terápiás tartomány: 2,0...4,5


Protrombin idő: 9,32 ref.: 7,70 - 9,70 sec


Nem lehet, hogy kevered az értéket az idővel?

2023. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaj bocsánat, összekevertem 🤦🏻‍♀️ az értékem Protrombin (INR): 0,87


És a Protrombin idő idő 9,40 sec


9,60 -11,50 sec a tartomány a laboreredményem szerint

2023. okt. 19. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint változó, hogy kinek mennyi a megfelelő tartomány.
2023. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt nem írod, hogy miért került sor a vizsgálatra. A prothrombin idő végső soron a véralvadással kapcsolatos vizsgálat, mennyi idő alatt alvad meg a vérminta. Ha rövidebb idő alatt alvad meg, mint a normál tartomány, akkor fokozott alvadékonyság áll fenn, ami élettanilag azt jelentheti, hogy fokozott a vérrög képződés esélye (utalás a trombózis kialakulásának esélyére). Hogy ennek a minimális eltérésnek a te esetedben van-e bármilyen jelentősége, azt majd a kezelőorvos megmondja. A spontán vérrög kialakulását ugyanis sok egyéb tényező is befolyásolja.
2023. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Puffadás, hasfájás miatt mentem el az orvoshoz nagylabort kért illetve ételintolerancia vizsgálatot.

Mamának nem olyan rég Leiden mutációt diagnosztizáltak úgyhogy egy kicsit aggódom.

2023. okt. 20. 05:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!