Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Enyhe mongolredő előfordulhat...

Enyhe mongolredő előfordulhat “ok nélkül?”

Figyelt kérdés

2 éves kisfiamnak mondta a házidoki hogy “k.o. Mongolredője van” (kb mint a down kórosoknak.)


2 éves okos értelmes, korának megfelelően fejlődik, nincs vele semmi probléma. Miután ezt mondta, utána olvastam a neten, és azt írták, genetikai betegség lehet általában a háttérben, és emiatt picit megijedtem. (Vagy Ázsiai származás.)


Annak lenne más előjele is nem? De akkor miért ilyen? A családban nem tudok másról akitől örökölhette volna.


2023. okt. 23. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ázsiai a családban? Ha mindene egészséges, akkor szerintem nincs genetikai baja az hamarabb derül ki általában.
2023. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs ázsiai, semmilyen más felmenőröl nem tudok. Igen bízom benne, hogy már kiderült volna, és később sem torpanunk meg semmiben a Fejlődés során.
2023. okt. 23. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mongolfoltom volt, de azt azzal magyarázzák, hogy apám a kunságból származik.
2023. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármi előfordulhat, nem kell majrézni, örülni kell, hogy értelmes.
2023. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
és egészséges vagyok és magyar
2023. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincsenek már élő, ázsiai felmenőink de valamikor nagyon régen voltak köztük mongolok. Apukámnál, nálam meg egyik unokatesómnál valahogy előjött ez a gén, és van egy enyhe mongolredőnk. A magyarok családjaiban nagyon sokféle ember előfordulhat, felesleges rögtön kombinálni, ha valaki egy kicsit egzotikusabban néz ki.
2023. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Wikipedia cikkben írják hogy Magyarországon is előfordul (kunok).

Lehet hogy több generációt ugrott a dolog.

Az én egyik unokatesóm is kicsit ázsiai beütésűnek néz ki, pedig se a tesója, se az anyjuk, se az apjuk nem kifejezetten néz ki annak. Sötétebb sárgásbarna bőr, a szemredő is megvan szerintem nála is. Egészséges tudtommal.

2023. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ma vettem észre hogy a fiamnak is van, 14 hónapos. Eddig fel sem tűnt. Nekem nincs de mandula alakú a szemem és eddig úgy gondoltam az én szememet örökölte. Még lehet kinövi szerintem majd kiderül.
2023. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még simán kinôheti. Régi képeket nézve nekem is volt gyerekként, most meg már nincsen. Neked vagy a párodnak nem volt hasonló a szeme gyerekkorban?
2023. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"mongolfoltom volt"

Tudod te mi az a mongolfolt? Nem kevered össze a BCG oltással, ami piros pöttyöt okoz?


Javaslom nézzed meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=7n4Bgx1IHlY


A mongolfolt kékes lilás és egybefüggő hatalmas méretű színelváltozás. Színesbőrű embereken, feketék, sárgák, indiaiak romák, arabok bőrén jelenik meg az újszülötteken.

febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!