Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túlzott alvástól, fekvéstől...

Túlzott alvástól, fekvéstől lehetek még fáradtabb?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok. Világ életemben imádtam aludni, nincs nálam ilyen alvási zavar mielőtt valaki erre tippelne.


Lassan 2 hónapja bevezettem azt, hogy este 8-kor wifi kikapcsolva, ez által a tv és számítógép is detto.

Utána lefekszek, általában 1 órát agyalok, forgolódok és este 9 órakor el szoktam tudni aludni.

Van hogy reggel már felébredek 6 órakor, de 9 órára járok dolgozni, nagyon jókat szoktam pihenni akár reggel 8-ig is van, hogy visszafekszek.

Viszont ez a nagyon jó kipihent érzés kb. addig tart amíg nem kelek fel.


Lehet az, hogy fekszek, alszok 11-12 órát is, az már a ló túloldala és ugyanúgy fárasztóan hat?


Őszintén eddig ez a legjobb dolog amit kitaláltam magamnak, mint mai modern káros tényező kizárása, hogy este 8 után teljes internet, mobilsemlegességet tartok. Sokkal könnyebben elalszok, de lehetséges, hogy ha a 7-8 óra alvás helyett ráhúzok 3-4-et akkor fáradtabb leszek?


Csak mert paraszti ésszel azt gondolnám minél többet alszok annál pihentebb leszek, de kezdem magamon érezni, hogy hiába a sok alvás, nyugodtabb vagyok, de sokkal fáradtabb.


2023. okt. 27. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a túlalvás mint jelenség létezik és egyébként a 10+ óra már nem is az egészséges kategória, pont ugyanolyan káros mint a kevés alvás.


A 8 órai fekvést korainak gondolom, feküdj le 9-kor, forgolódj egy órát, aztán 6-kor kelj fel, de már ne aludj vissza.


Természetesen idő kell míg a szervezted megszokja ezt is, de utána szerintem rendben lesz.

2023. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segít felébredni, hogy direkt telefonozok ébredés után 10 percet. Az a kék fény, ami este nehezíti az elalvást, reggel segít éber állapotba kerülni.


Este esetleg olvashatnál egy könyvet, kézimunkázhatnál (férfiaknak sem tilos) stb., az nem zavar be az alvásba. Vagy ugyanez reggel.

2023. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!