Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívdobogás érzést mrglehet...

Szívdobogás érzést mrglehet szüntetni?

Figyelt kérdés

Már régóta van. 65pulzus es 110/65 vernyomas mellett. Erzek minden egyes dobogas a mellkasomba mindig valtozo mikor.

Mit lehet tenni ez ellen? Idegesítő…

Más tünetem nincsen


2023. okt. 27. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szívritmuszavar, gyógyszeresen kezelhető.
2023. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Kardiologus orvoshoz kerj idopontot, orvos nelkul ne kezdj SEMMILYEN gyogyszer szedesebe csak azert, mert valaki azt mondta, hogy neki ez vagy az bevalt.

Megjegyzem, nem csak szivritmuszavar tud szivdobogas erzest okozni, hanem a valami miatt hirtelen megemelkedett vercukor szint is.

Ezen kivul meg kb 100 oka lehet a szivdobogas erzesnek.

Orvoshoz menj eloszor, es kovesd az orvos utasitasait (pl menj el a vizsgalatokra stb.)

2023. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Reneben!
2023. okt. 27. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Inkább pszichológushoz menj, mert nem normális kényszeresen figyleni a szívdobogásodat.
2023. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Első körben kardiologus- az sosem árt.

Második körben pedig magnézium-ugyanis tipik magnéziumhiányos tünet a szívdobogás érzése (Magnosolv a legjobb erre).

2023. okt. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#2-esnek van igaza, annyi minden oka lehet, kellene kardiológiai kivizsgálás, EKG, esetleg 24 órás mérések, mert kellene tudni, hogy most ez csak néha van, vagy állandóan, a systole érték elég alacsony, vagy nem tudom mivel méred, pl. a vérnyomásmérő mióta van meg, ezeket időnként kalibrálni is kell. A panaszaid is lehetnek akár krónikus betegség miatt is, de lehet akut oka is, ezeket kizárni nem lehet fizikális vizsgálatok nélkül. Először kezdheted azzal, hogy a háziorvoshoz mész, ő is megméri, hátha tud segíteni ő is, mert kardiológiára bejutni a mai világban elég nehéz.
2023. nov. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eslő körben kardiológiára menj, én oda mentem ezzel a panasszal. Megállapították, hogy anatómiai eltérés nincs, a szívem szerkezete, felépítése ép, főorvos mondta, hogy pszichés alapon van, túl sok lehet a stressz az életemben. Ez így is volt, akkoriban nagyon rossz főnököm volt, folyton paráztam, idegeskedtem.

Lehetséges, hogy nálad is ez a helyzet.

A doki végül MagneB6-ot javasolt és persze munkahelyváltást. 2 év után kezdett megszűnni, 3 év után szűnt meg teljesen a probléma.

2023. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!