Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mikor jön vissza a szaglásom?

Mikor jön vissza a szaglásom?

Figyelt kérdés

2 éve kb. koronás voltam, azóta elvesztettem a szaglásom kb 70%-át, az erős szagokat érzem, pláne ha közelről szagolok (pl. kezemen a parfüm)


Menjek ezzel orvoshoz? ez kezelhető?



2023. okt. 28. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ez egy maradványtünet, amivel együtt kell élni.


Nekem 3 éve volt covid-fertőzésem. Utána kb. másfél évig gyakran éreztem édeskés porszagot. Utána egy darabig nem, de most hónapok óta érzek állott porszagot olyan helyzetekben, ahol biztosan nincs ilyen szag. Tipikusan gyakrabban érzem, ha fáradt vagyok, este.

Ezzel együtt kell élni, örüljünk, ha kardiológiai maradványtünet nincs, mert az is lehetne.

2023. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek sok idő után visszajött. Azért érdemes reménykedni lehet egyszer csak helyreáll.
2023. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez rosszabbodik még? még így elviselhető, de ha teljesen elvesztem azért az k.a nagy baj lenne
2023. okt. 28. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszabb biztosan nem lesz. Max ha újra elkapod a koronát...

Egy ismerősöm nem érzett pár ízt de erős 2 év után vissza téret az íz érzékelése.

2023. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rosszabb nem lesz. Nekem 2020 óta ez a helyzet. Sajnis az elso 3 honap kritikus. Ha annyi ido alatt nem kezd visszajonni akkor soha nen fog es csak evek alatt.

Szaglásterapiat lehet csinalni, nekem nem segitett.

A

2023. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet soha már, nekem 1 év után jött vissza részlegesen, bizonyos illatokat most sem érzek, vagy gyengébben érzem, és most éppen nátha után vagyok és fantomszagot érzek, valami fura édeskés zavaró szagot.
2023. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ötös válaszoló: akkor most soha, vagy pedig évek alatt? Mert ez nem mindegy.
2023. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első: ez a határozott nem, ez honnan ered?
2023. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!