Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 165-170-es pulzus jó?

165-170-es pulzus jó?

Figyelt kérdés

Futásközben jó ez a pulzus?

Ma kezdtem el. Nem fulladtam közben hanem bírtam jól.


1km/6perc 4km-ert futottam le.


25 éves férfi vagyok.

Nyugalmi pulzusom 65 átlagban és a vérnyomásom 110/65


175 cm vagy 73 kg.


2023. okt. 30. 11:51
A kérdező szavazást indított:
Igen kezdőként jó
Nem
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, sok mindentől függ: testalkat, nyugalmi pulzus, maximális pulzus, űztél-e korábban más állóképességi sportot, stb. Az érzés - nem fulladtál ki - jelentheti azt, hogy maradt ebben még azért tartalék, nem a maximum közelében futottál. Ha komolyan érdekel és majd fejlődni szeretnél, érdemes lehet egy teljesítmény diagnosztikát csinálni (vagy legalább a maximális pulzusod meghatározni valamilyen teszttel), amely alapján tudatosan tudsz edzeni a továbbiakban pulzus alapú edzéstervekkel. (Összehasonlításképp én ugyanezen a pulzuson 10 km-en 4:07 perc/km-t tudok 42 évesen, pedig inkább országúti kerékpározom.)
2023. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Testalkatom: Átlagos kicsit erősebb.

Nyugalmi pulzusom 65 az átlag

maximális pulzus hát 25 éves vagyok. 220-25=195

Korábban fociztam de az 4-5 éve volt. Akkor intenzíven.

2023. nov. 1. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha csak terhelésre megy fel és a vérnyomás jó közben, akkor nem gond a 160, de mondjuk a 220 sok már.
2023. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!