Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomással mit...

Alacsony vérnyomással mit tudok kezdeni, hova forduljak?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok. Közel 4 éve alacsony vérnyomással küzdök (általában 90/60, 100 fölé sosem megy, a pulzusom 80-100 között mozog). Egészségesen étkezem, napi 2-3 liter vizet iszok, heti 5 alkalommal edzek, a vérnyomásom azonban semmit sem javult. Gyakran szédülök, fáradt vagyok, gondjaim vannak a koncentrációval, neki megyek dolgoknak, bútoroknak. Amikor megkérdeztem a háziorvosom, azt mondta igyak több kávét, más kezelési módszer nincs, ám napi 3 kávé sem segített. Régebben szedtem nyugtatót, antidepresszánsokat, ám ezeket egy ideje letettem, már lassan fél éve nem szedem őket (már a gyógyszerek előtt is gondjaim voltak a vérnyomásommal). A vérképem nem mutatott ki semmi rendellenességet.

Mit tudnék tenni, hová tudnék fordulni, ahol komolyan is vesznek? Nagyon megnehezíti a mindennapi életemet.



2023. aug. 2. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Első körben házi orvos.
2023. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Háziorvos nekem is kávét mondott elsőre, de a komoly tunetek miatt tovabb kukdott.

Eloszor neurologia, teljes koponya mr. Aztan vegul egy diabetologus segitett, hormonpanellel derult ki hogy alacsony egy mellekvese hormon szintje, egy masik meg magas. Azota hormonalis vernyomasnovelo gyogyszert szedek es minimalisra csokkentek a tuneteim, 110/70 koruli vernyomassal.


Nekem 25 kiló leadása után kezdodott, addig a tulsuly miatti magas vernyomasom volt ugye a normal tartomanyban. Nem tudom neked van e hasonlo a hatterben.


Viszont nyilvan oktol fugg hogy milyen orvos kell.

25n

2023. aug. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!