Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet ez probléma?

Lehet ez probléma?

Figyelt kérdés

Alacsony vérnyomásom van 107/62 de mellette 99 a pulzusszám. Állapotos vagyok.

Mindig alacsony volt a vérnyomásom,de a pulzusszám sose volt ennyi.



2023. okt. 30. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az, hogy a szervezet és a magzat vér (oxigén) ellátása megfelelő legyen, egy bizonyos mennyiségű vér átáramoltatása szükségeltetik a szervezetben, ez liter / percben kifejezve a keringési perctérfogat. Ennek meghatározó tényezője a szisztémás érellenállás (ez a vérnyomás/erek állapotának függvénye többek közt), és a szívfrekvencia (pulzusszám), konkrétan a kettő szorzata.

Na most, innentől nem nehéz következtetni, hogyha az egyik csökken, akkor a másiknak emelkednie kell, hogy kompenzálja. (Én most egy egészséges szervezetről beszélek, élettanról, nem pedig kórélettanról.)

A te esetedben ugye eleve alacsony a vérnyomásod (az nagy baj lenne, ha magas lenne terhesség alatt), és, mint mondtam a magzat oxigénigénye (vérellátási igénye) emelkedik folyamatosan a terhesség során, így a pulzusszám emelkedéssel kompenzál a szervezet alacsony vérnyomás esetén. Természetesen lehetnek kóroki tényezők is, de ezeket a szülészet-nőgyógyászati vizsgálatok során fel kell, fel lehet tárni. Az oxigénszállító kapacitást befolyásolja még a vér vastartalma is, terheseknél ez jelentősen tud csökkenni, úgyhogy vérképet, szérum vasat, ill. a vasszállító kapacitást befolyásoló egyéb paramétereket (is) vizsgálni kell, szükség szerint korrigálni, a hiányállapotot megelőzni.

Ennyi információból ennyit tudtam következtetni, ezen infók alapján én nem gondolnék kóros elváltozásra, de nem ismerem a többi paramétert, illetve vizsgálati eredményt).

2023. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon részletes és szakmai leíràs, köszönöm a kedvességed!
2023. okt. 30. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :)
2023. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!