Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tachycardia elmúlik hamar, ha...

Tachycardia elmúlik hamar, ha leáll az ember az alkohollal és a koffeinnel?

Figyelt kérdés
Úgy érzésre semmi bajom a szívemmel, ezek ketten a fejemnek nem tesznek jót, azért is akarok leállni velük, de most a ho. elküldött EKG-ra, nem akarok lebukni, meg lehet, ettől vagyok ilyen hervadt. Mennyi idő alatt szokott elmúlni?

2023. nov. 3. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A koffein hatása kimegy 1-2 nap alatt. Az alkoholról nem tudtam, hogy gyors szívverést okozna, de annak is elmúlnak a fő hatásai ennyi idő alatt.
2023. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. nov. 3. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az a koffein napi több energiaitalt jelent, akkor egyrészt abba kellene hagyni (max reggel egy-két tényleges kávé, esetleg legkésőbb délben max egy, és időben fekvés, pihentető alvás), de semmiképp sem azonnal. Az alkohol is csalafinta dolog, elkezd kedves kikapcsolódásként rendszeressé válni, aztán jöhet a kínosan őszinte önvizsgálat, hogy voltaképpen akkor miért is kell ötvenezret kihajigálni rá havonta.
nov. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hármas, életemben nem ittam energiaitalt, mert a szagát sem állom a mesterséges ízesítőknek, teát iszom, rengeteget és évtizedek óta. Alkoholra meg negyvenkilós nőként és szemfüles vásárlóként nem kell ötvenezret költenem, hogy megártson, de nem is szentbeszéd reményében írtam ki a kérdést. :D
nov. 4. 08:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szentbeszéd, inkább személyes tapasztalatokon alapuló világos végkövetkeztetések, nyilván prevenciós céllal, elegen szívunk ezzel így is. A rengeteg tea nem hangzik valami jól, igazából a vázolt reggel 2, később 1 felállásnál nincs többre szükség ahhoz, hogy az álmosság ne nagyon gyűrűzzön be, és rengeteget tud javítani az alvásminőségen is az, ha dél körül van az utolsó, ami szintén az éberség malmára hajtja a vizet. Ilyen mennyiségben nincsenek ártalmai.

Az ivászatban mértéktartás szempontjából nincs jelentősége a kilóidnak, a műfaj nem mindegy. Nem gondolnám, hogy előny, ha könnyebben kigazdálkodod, főleg ha a minőség rovására is megy a dolog. Fokhagymát próbálj tolni előtte, abban van valami cucc, ami jelentősen felgyorsítja az acetaldehid bontását, ti. az a tényleges méreg, nem az alkohol, csak az az első, amivé alakítja a máj, aztán evolúciósan hoppon marad a legtöbbeknél, mert a következő enzim szintéziséhez eléggé hiányzik az a matyi, ami a fokhagymában ott van. Egyetlen közepes gerezd jócskán beledolgozva a kajába elég, de legyen fullra összetörve vagy lereszelve, mert máskülönben nem hasznosul. Mártásoknak kifejezetten jól áll.

nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindjárt húst sütök, pont gondoltam, leugrom fokhagymáért, de gondolom, csak nyersen hat....?

de, basszus, az izomtömegnek van jelentősége :D remélem, legalább a fokhagymás tipped nem tiszta hujeség, mer' azt szeretem :D (most retsinát iszom, nem olyan hitvány az, ha nem is csúcsbor)

nov. 7. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, nyersen tűnt beválni nekem is, ami nem jelenti azt, hogy ne férne mellé pirítva is tömegesen. Egyetlen közepes vagy nagyobb gerezd jól szétdolgozva valamin vagy valamiben, ahova passzol, vagy neked kb feleannyi talán abból is, és jók is vagyunk. Nekem azzal az előnnyel is jár, hogy a visszafogottabb másnapossággal (dehidratáltság, mehet a tömény limonádé keményen megsózva izotóniás italnak) jött egy tisztább fej is, ami például előny volt végiggondolni az iszogatást jobban, így szépen arra kondícionáltam magam, hogy ne legyen olyan fontos piát venni, elég később és kevesebb, most épp itt tartok. Ha neked is már csak ennyi könnyebbséget hoz a teljes önmagadhoz visszatérésben, már nem hiába koptatom a billentyűket itt.
nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!