Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen kiugro pulzus, mitol...

Hirtelen kiugro pulzus, mitol lehet?

Figyelt kérdés

Delutan aludtam kb. 2 orat, ebredes utan a pulzusom 126 volt, 10 perc mulva fokozatosan lement 55-re, majd pedig 2 perc mulva hirtelen megugrott 119-re.


Mi lehet ennek a hirtelen valtozasnak az oka?


nov. 13. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Számos oka lehet, az ingadozó vérnyomástól kezdve a pajzsmirigy betegségein át, a szorongásig. De ezek egyébként olyan különbségek olyan rövid idő alatt, hogy én a mérési hibát, esetleges gyógyszer/toxinhatást is belekalkulálnám, ha meg minden kimutatható ok nélkül marad, akkor vegetatív idegrendszeri dystoniának hívják. Mindenesetre nem ártana egy 24 órás EKG, mert vannak olyan ritmuszavarok—főleg fiatal hölgyeknél—, melyek rohamszerűen jelentkeznek, általában az ingerület nem az AV-csomóban jelentkezik, ahol kellene, ill. nem a pályákon vezetődik a kamrákra, hanem egy járulékos kötegen keresztül, ezért paroxysmalis (rohamszerűen jelentkező) supraventricularis (pitvari) tachycardiának (magas pulzusszám) hívják, az okozott tünetei miatt általában mentőt hívnak ilyen esetben, igaz az is, hogy ott a freki általában 140-160 feletti, szóval így ennyi infóból nem érdemes, és nem is szabad találgatni…mindenesetre az ébredéskori >120 pulzus semmiképp nem normáltartomány.
nov. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez semmiképpen nem normális, bár nem tudom mivel nézed, ha okosórával, akkor azt felejtsd el, kell egy erre való műszer, de jobb lenne ezzel orvoshoz menni, ha rendszeresen ilyen.
nov. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


#2 nem szoktam amugy altalaban figyelni, de igen rajta maradt az okosora a kezemen es akkor lattam ezeket az ertekeket. Alvas kozben is 90-100 volt a pulzusom az ora szerint, de akkor annyira nem megbizhato amit mer? Mert amugy semmi panaszom nincs es nem volt akkor sem amikor ezt mertem, es gondolom ekkora kulonbseget csak megereznek, vagy nem?😅

nov. 14. 07:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem érzed meg főleg, ha már régóta van. Okosórával az a baj, hogy abban állandóan mozogsz, mozog a csuklón, nem érintkezik jól, azzal is nyugalomban kell méregetni, egyébként nem is annyira értem ki alszik órában, én óramániás vagyok, mégsem tudom elviselni éjszaka, csak zavaró. Nekem gyerekkorom óta 110 a pulzusom, de 20 évig nem zavart, aztán mikor kiderült, hogy magas a vérnyomásom is, akkor már kellett tenni ellene, pedig nekem 170es volt, mégsem éreztem meg.
nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!