Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen jelentkező 160-180...

Hirtelen jelentkező 160-180 közötti pulzus, és laborban tartósabb ideje emelkedett fehérvérsejt szám mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2 éve küzdöm egy olyan problémával, hogy sokszor stresszre mellkasi enyhe, tompa nyomást érzek akár órákon át is. Az ülő helyzetben mért pulzusom 55-70 között van, de ha felállok hirtelen megszalad 130-150 közötti magasságba pár másodperc erejéig. Hetente 2-3 alkalommal beindul a szívem 160-180-as magasságokba, és kb. 1-2 óra alatt áll csak vissza a nyugalmi pulzusomra.

Kardiológus szerint idegi eredetű a probléma. De nem hiszem, hogy idegi eredet lenne, hogy szívnyomásos légszomjakra riadok fel heti 2-3-szor, és ugyanennyiszer így kiugrik a pulzusom. Valamint ha felállok ülő helyzetből kb 10-15 másodpercig 130 körüli szívverés jelentkezik minimálisan. Ilyen esetben mérve a vérnyomásomat, teljesen normális, nem esik le felállás során, csak a szívverésem lesz nagyon szapora.

Nemrég voltam laborvizsgálaton, ahol a fehérvérsejtszám lett a max. 10-es helyett 14.50, monocita a max 0.80 helyett 1.30, limfocita is emelkedett és kissé a neutrofil granulocita is. Mondjuk 1 éve minden laboromban emelkedett a monocita.

3 éve gyökérkezelték a fogamat és a tükörben nézve kissé sárgás a fognyaknál, és olykor a hidegre is érzékeny. Gócos, berobbant fog okozhatja simán a szíves panaszaimat, és a vérképemben is ezért lehetnek emelkedettek a gyulladásos értékek?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


35/F



2020. dec. 11. 15:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet: utóbbi egy évben a fejtetőmön látványosan hirtelen elkezdett ritkulni a hajam...
2020. dec. 11. 15:47
 2/18 Bénabakter ***** válasza:
Te miért nem orvoshoz fordulsz inkább, mint a sok idióta válaszára vársz itt???
2020. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Akinél voltam magán kardiológusnál idegi alapra fogta...

Jelenleg pedig nincs pénzem új magán kardiológiai vizsgálatot kezdeményezni még.

2020. dec. 13. 21:41
 4/18 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Holnap megyek kardiológushoz. Majd le írom, hogy én mire jártam
2020. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kitartást! Privátban nyugodtan írd meg, ahogy megvan az eredmény! Én is megyek kardiológushoz, csak sajnos az anyagi kereteim miatt jövő év januárban jutok csak el.

Mennyi idős vagy? Sportolsz valamit aktívan, vagy végzel valamilyen fizikai munkát? Alkohol, cigi, egyéb dolgok nincsenek?

2020. dec. 14. 20:44
 6/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Neked is kitartást, jobbulást!

Sajnos 2 hónapja "megállt" az életem. A vírus miatt be zárt a munkahelyem és most itthonról dolgozom, azóta nem sportolok. Stresszes vagyok és valószínűleg ez lesz most a baj. Másfél hete voltak extráim kb 1 percig tartott és akkor nagyon megijjedtem. Attól a pillanattól kezdve megváltozott az életem. Magas vérnyomás, pulzus, szorongás, félelem, melkasi fájdalom. Voltam dokinál minden rendben volt,azt mondta nem vagyok élet veszélyben, vérben sem tálaltak semmit,de azóta sem szűnt meg a probléma. Sőt bővült a heves szívdobogás érzéssel, ezért megyek holnap kardiológushoz. Bízok benne,hogy életmód váltás megoldja a dolgot,de most nem merek másképp csinálni semmit, nehogy rosszabb legyen. Holnap kiderül. 20 éves vagyok és dohányzom.

2020. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi, Neked is sok erőt és kitartást! Ennek mindenképpen jobb minél előbb a végére járni. Nálam ugyanezek a tünetek vannak, extrázás fekvő helyzetben is. De megnyugtatlak, az extrákba még nem nagyon haltak bele, általában a vegetatív idegrendszer zavara, túlfeszítettsége okozza ( kimerültség, félelem, stressz ). Én amiért nagyon félek, hogy sokszor felpörög a szívem egy erőtlenség érzést követően 160-170-re is, és kb. fél órán belül áll csak vissza a nyugalmi fölé valamivel. Mellkasi fájdalom az nálam is játszik stressznél is olykor.

24 órás Holter EKG, szívultrahang, terheléses EKG kell első körben. Nálam nem találtak semmi különöset se a holteren, se az ultrahangon. Van egy enyhe mitrális prolapsusom 2013 óta, de tennivalót nem igényel. Concor 2.5mg béta blokkolót szedek rá, és azzal is így megszalad sokszor a pulzusom. Akinél voltam dokinál kontrollon ismét idegi alapúnak ítélte rosszulléteimet, pedig ez most másabb, mint az eddigiek. Nálam kb. 4 hónapja tart durvábban ez az állapot. Napi 9-10 órákat is alszom, és egész nap erőtlen, gyenge vagyok.

Covid tesztem is volt a héten, negatív lett a PCR szerencsére. Majd írj, hogy holnap mit mondott a doki.

Kitartást!

2020. dec. 14. 21:01
 8/18 anonim ***** válasza:

Na hello!


Voltam kardiológushoz és véleménye szerint nincs szervi eredetű bajom. Azt mondta ez más dolog lesz. Magas pulzusra sem kaptam semmit, viszont most veszek vitaminokat és újra neki látok a sportnak és edzésnek. Januárra kérek még egy időpontot ultrahangra magán dokihoz. Egyenlőre ennyi.

Kellemes ünnepeket! Mihamarabbi gyógyulást és kitartást!

2020. dec. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem találtak semmi komolyat.

Ilyen esetben talán tb alapon még érdemes lenne pajzsmirigyet nézetni ( TSH ), egy teljes nagyrutin labor keretein belül. Ha az is negatív, és a vérképben nem emelkedettek a fehérvérsejtek, akkor a fertőzést is ki lehet zárni!

Neked és családodnak is kellemes ünnepeket kívánok és szintén mielőbbi gyógyulást!

2020. dec. 16. 14:58
 10/18 A kérdező kommentje:

Szív ultrahangon voltam eddig, negatív lett. Holter 24 órás EKG-t és rámtettek, jövő héten hétfőn értékelik ki. Szerencsére közben is tapasztaltam ilyen szívbegyorsulásokat.

Arra is gondoltam, nem e gócos fog okozhatja a panaszaimat. Benne lehet a pakliban?

2020. dec. 24. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!