Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vércukorszint-szerű...

Alacsony vércukorszint-szerű tünetek akkor is ha reggelizek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az utóbbi hetekben durván felerősödtek a délelőtti rosszulléteim, nagyjából a következően néznek ki:


-kelés mondjuk kilenckor, reggeli (több dologgal próbálkoztam, cukros gabonapelyhes tejes reggeli, vagy croissant, esetleg szendvics, vagy tükörtojás) kávé vagy igen vagy nem (kávé után talán később jöttek elő a tünetek)

-1-2 óra minden oké aztán szédülés, gyengeség, erős fáradtságérzés, dekoncentráció, a tünetek nagyon gyanúsan ráillenek az alacsony vércukorszintre, még az ingerültség is, ezek órákig tartanak, amíg nem ebédelek, viszont ha reggeliztem akkor 2-3ig nem leszek éhes, ha sokáig húzom akkor nem múlnak el teljesen a tünetek, hanem megmarad egyfajta tompaság, idegenség érzés.


Egyelőre ott tartok, hogy kísérletezek mit reggelizzek, hogy múljanak a tünetek, de kezdem nem látni a logikát benne, hiába eszek olyan mintha nem reggeliztem volna. Ha nem reggelizek és mondjuk 11-kor ebédelek, akkor az esetek nagy részében minden oké. Próbálkoztam azzal, hogy leszokok a kávéról 1-2 hétre, nem nagyon változott semmi. Próbálkoztam kólával de úgy érzem csak rosszabb lesz, gondolom amikor kimegy a hatása akkor hirtelen visszaesik a vércukorszint.

A következő az lesz, hogy veszek egy mérőt, hogy legyen valami adatom amit a háziorvosnak, de most már kíváncsi lennék mások véleményére is, hogy ez hogy működik náluk.



nov. 29. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet vas vagy egyéb tápanyaghiány is. Próbálj nyomatni olajos magvakat meg a céklát.
nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom, amúgy is szeretem a céklát :)
nov. 29. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy "ha reggeliztem akkor 2-3ig nem leszek éhes" Nem írtad el? Ez arra vonatkozhat, hogy ha NEM reggelizel, akkor nem leszel éhes 2-3-ig.

Ha reggeli után 1-2 órával jelentkeznek a tünetek, akkor valóban leesik a vércukrod, az okozza.

Unalomig ismétlik, hogy teljes kiőrlésű gabonafélét kell enni, az nem emeli meg hirtelen a vércukrot, így nem is tud magasról leesni.

Hasonlóan voltam: mióta zabpelyhet áztatok joghurtba + kevés bogyós, vagy pár szem mazsola, azóta nincs rosszullét.

dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha reggelizek akkor délután kettőig, háromig nem leszek éhes. Teljes kiőrlésű kenyeret fogyasztok és ezért is csodálkozok, olyan, mintha nem reggeliznék. Ma pl sokáig aludtam, 11-ig, most kezdem el érezni, hogy kezd nem oké lenni a helyzet, de most ebédelek, betolok egy kávét és valószínűleg nem is lesz gond. Viszont a tapasztalatok alapján ha pl felkeltem volna ma nyolckor, betoltam volna egy reggelit, ami laktató de nem túl nagy adag akkor is valószínűleg elkezdtem volna szédelegni 11-12 óra fele, dacára annak hogy reggeliztem, viszont éhséget nem éreznék. Aztán ez jó eséllyel rosszabbodna és utána meg azért nem ennék, mert rosszul vagyok és hányingerem van :)
dec. 16. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát nem éhséget érzel, hanem szédelgést, rosszullétet?

Ez úgy néz ki, mint amikor leesik a vércukorszint.

A teljes kiőrlésű kenyér mellett -ha nem eszel pl. cukrosat, ilyesmit mellé- nem lehetne elvileg. Nézd meg, hogy mennyi a teljes kiőrlésű kenyeredben a valóban teljes kiőrlésű liszt, hány %. Ha túl alacsony, akkor próbálj mást venni. Esetleg tízóraira egyél egy kevés egészséges nasit, hogy jobban kiegyensúlyozd a vércukrod. Ha az sem segít orvoshoz kellene fordulnod.

Még valami: Lehet, hogy egy pohár víz is megoldaná a problémát, ha jön a szédelgés. /Ezt nekem ajánlotta az orvos: valamit mondott a bolygóidegről(?), hogy azzal összefügghet, (nem értettem pontosan) de bevált. Egyébként iszol eleget?

dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először éhséget, de csak rövid ideig, utána semmi, aztán fokozatosan egyre rosszabbul vagyok, ekkor kb minden tünet stimmel az alacsony vércukorszintre, szédülés, ügyetlenség, koncentrációs problémák, gyengeség, még az ingerlékenység is néha, csak az éhséget nem érzem. Bár ilyenkor már minden bajom van és gondolom azért, általában ha valami bajom van akkor az evés az utolsó ami eszembe jut - persze ez olyankor vicces, ha pont azért vagyok szarul.


Inni sokat iszom, télen is 2-3 liter bőven megvan, mondjuk reggel/délelőtt figyelnem kell, hogy igyak, ha nem kajálok szomjas se vagyok (max ha kávézok).


Szerintem a keringésem sem az igazi, gyanús, hogy lehet összefüggés, például az ilyen wellnessezős-szaunás napokon általában jobb a helyzet. Mondjuk a legszarabbul is egy ilyen nap után voltam, reggeli után kihagytam az ebédet, csak kóláztam, este bezabáltam és valami egészen brutális módon elkezdtem utána szédülni, mintha bepiáltam volna. Gondolom az is azért volt mert eszetlenül nem ettem, aztán meg rendesen rákajáltam... Akkor kellett egy fél-másfél óra mire elmúlt, gondolom leért a zaba :)

dec. 16. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!