Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha megerőltetem magam fáj a...

Fruzsica kérdése:

Ha megerőltetem magam fáj a mellkasom. Miért? Nagyon félek 27/N

Figyelt kérdés
dec. 10. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Kevés az információ
dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert mire gondolsz mit írjak meg?
dec. 10. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Életvitel, tartós folyamatok, ismert betegségek, étrend, konkrétan milyen megerőltetés, mióta áll fenn, fizikai tünetek, előfordulás mikéntje, szituációi
dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Inzulinrezisztenciám van, étrend egy hete kalófiadeficitben vagyok.

Ez pár hete fordult elö de csak pár percig tartott.De ma egész délután. Fizikai munkát nem végzek.

Hormonzavaros vagyok ma ért véget a 3 hetes menstruációm,nem tudom van e köze hozzá

dec. 10. 17:20
 5/8 A kérdező kommentje:
85kg vagyok, 168cm
dec. 10. 17:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor azért fáj, mert nem vagy hozzászokva az erőltetéshez. Ha nem múlik el reggelig, csörögj rá a háziorvosodra!
dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ne félj. a mellkasfájdalom lehet stressztünet is.
dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nejem orvos. Üzeni, keresd fel a háziorvosod, ha hirtelen jelentkező fájdalom, ami erősödik, kisugárzik a karba, hátba, hasba, nehéz légzéssel párosul, mintha ráülnének a mellkasodra. Kiver a víz, szédülsz, esetleg hányás, hasmenés is jelentkezik, akkor hívj mentőt.

Nem kell megijedni, a mentők nem fognak lerázni! Informálódik a diszpécser és eldönti, kell-e mentő. Ha nincs infarktus, akkor is ellátnak, bevisznek kivizsgálásra.

Amennyiben ez visszatérő fájdalom, amely nem újdonság, és egyéb tünetei nincsenek, akkor mielőbb keresd fel a háziorvosod!

Több, ill. különböző dolog okozhatja. Reflux, ízületi, izomfájdalom...

Pánik soha nem jó, félni nem kell! Ésszel, okosan kell gondolkodni! Túlagyalni, belelátni nem létező problémákat szintén nem kell. A diagnózist hagyd rá az orvosokra!


Egészségügyi kérdésekkel elsősorban orvoshoz kell fordulni, nem itt a GYIK-en kell kérdezni laikusokat! Itt legfeljebb diagnosztizált betegek közötti tapasztalatokról kell értekezni.

dec. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!