Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy a legkisebb...

Mitől lehet, hogy a legkisebb fizikai megerőltetésből is majd' kiugrik a szívem a mellkasomból?

Figyelt kérdés

Például ma reggel, miután beágyaztam, majd leültem utána az íróasztalhoz, úgy éreztem, a szívem kiugrik a helyéről. Aztán mintha össze-vissza ritmusban vert volt. Gyorsan, aztán lassabban, aztán megint gyorsan, pár másodpercenként váltakozva.


A lépcsőket is nehezen mászom meg, ha pedig beszélek közben, akkor mire felérek egy emeletnyi lépcsősoron, teljesen kifulladok.


Évekig sportoltam rendszeresen, a testsúlyom átlagos.


Szerintetek mitől lehet?



2020. márc. 1. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy nem sportolsz
2020. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy évekig (több mint 6 évig) sportoltam heti 4-szer, és most is mozgok éppen eleget, mint egy átlag ember. Van egy csomó barátom, akik nem sportolnak, és nincs ilyen problémájuk.
2020. márc. 1. 20:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy vérszegény? Iszol elég folyadékot? Nem alacsony a vérnyomásod?
2020. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem iszok eleget, a másik két kérdésre nem tudom a választ, nem igazán szoktam vérnyomást mérni.
2020. márc. 1. 20:52
 5/10 Argloss ***** válasza:
100%

A lépcsőzés egy dolog, de az ágyazás közbeni kifáradás az már egy nagyon erős érv amellett, hogy elnézz az orvoshoz.

Öndiagnosztizálásnak sok értelme nincsen.

2020. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor épp ideje egy háziorvosi látogatásnak. Egy rutin labor évente amúgy sem árt.
2020. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vérvételen három hónapja voltam, és bár voltak kisebb eltérések, de azokkal nem foglalkoztam igazából.


A vérnyomásomat pedig akkor megmérem holnap.

2020. márc. 1. 21:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Keress fel egy maszek belgyógyászt, kardiológust, az a biztos!
2020. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Argloss ***** válasza:

A vérből nem derül ki a szívelégtelenség, illetve a szívritmuszavar sem, sőt az érmeszesedés sem.

Jobb vérnyomásmérő esetleg tudja jelezni, ha szívritmus zavarod van, de otthon ezzel nem tudsz mit csinálni.

Háziorvos valószínűleg ad majd beutalót a kardiológiára, ahol megvizsgálják majd a szívedet.

2020. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most ?
2022. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!