Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 35 hetes terhes vagyok nagyon...

Petra1230 kérdése:

35 hetes terhes vagyok nagyon fàj 3 órája kb a jobb bordàm a mellem allat nagyon félek hogy hellp szindróma! Más tünetem nincs de viszont nagyon fàj alig bírok mozogni csak fekve jobb ! Ez arra utal? Mennyek sürgősségi vagy vàrjak meg hátha elmúlik?

Figyelt kérdés
dec. 10. 22:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen?


"A HELLP-szindróma várandós anyáknál jelentkezik, és közvetlenül veszélyezteti az anya és a magzat életét. A szindróma a fehérjevizeléssel, magas vérnyomással járó preeclampsia (terhességi toxémia) legsúlyosabb formájának számít. Ilyenkor a vörösvértestek szétesnek, a vérlemezke-szám csökkent, és magasra szöknek a májenzimek értékei. A szindróma nagyon gyorsan haladhat előre, emiatt azonnali beavatkozást tesz szükségessé."

dec. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Hívd fel az orvosi ügyeletet, ott megmondják, hogy mi lehet, és van-e teendő!
dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

".

Szerintem inkább a 104 et kéne.

dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Mikor néztek utoljára fehérjét a vizeletedben? Vérnyomásod rendben volt eddig?


Egyébként ez az egyik tünete, szóval én azt mondanám ügyelet, ha van szülészeti ügyelet ahol szülni fogsz, akkor oda menj.


"Legfőbb tünete a jobb bordaív alatti fájdalom, de jellemző a látászavar (szikralátás) és a fejfájás is. Erre a háromra az orvosok egyből rákérdeznek, ha magas vérnyomás vagy egyéb panasz miatt a HELLP-szindróma gyanúja felmerül."

dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

4

"Más tünetem nincs de viszont nagyon fàj alig bírok mozogni"


szerinted bemegy az ügyeletre?

Azonnal a 104-et hivja

dec. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Hívd a Mentőket! 104 vagy 112 Abból semmi baj nem lesz, ha mégsem súlyos a helyzet, és feleslegesen hívod. Megvizsgál a mentőorvos, és ha nem kell el sem visznek, helyben ellát.
dec. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

" Gyakran jelent differenciál-diagnosztikai problémát, viszont a gyors diagnózis életet ment. A felismerést megnehezíti, hogy a tünetek egyéb betegségekre is jellemzőek lehetnek."


Ne menj sűrgősségire, ha tényleg az akkor nincs időd rá!

dec. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Epe is lehet, de akkor is hívni kell a mentőket.
dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Utoljára 26 hetesen néztek labort akkor semi gond nem volt vérnyomásommal eddig nem volt gond soha most sincs
dec. 10. 23:26
 10/29 anonim ***** válasza:

9

Olvastam hogy nem mindig okoz magas vérnyomást a betegség!

Ha biztosra akarsz menni hivd a 104-et az ügyeleten ha várni kell nem jársz jól!

dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!