Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS A sürgösségin a vérvétel...

SOS A sürgösségin a vérvétel mit fog mutatni?

Figyelt kérdés
Be kellett jönnöm mert nyomott a szívem, és nagyon szédültem. Meg nehézlégzésem volt. Csináltak EKG-t, ott az orvos azt mondta hogy rendben van...Most a vérvételi eredményemre várok és nagyon félek. Az mit mutat ki?
2019. szept. 6. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne könnyebb ha megmondanád, hogy mi(ke)t vettél be? :D


Akkor konkrétan meg tudjuk mondani, hogy okozhat e valami eltérést az EKG eredményében

2019. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmit. De ilyen hülye kérdést. Szerinted látatlanba meg tudjuk mondani milyen a véred összetétele? Agyadat is nézesd meg.
2019. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vettem be semmit. Az EKG nem mutatott eltérést. A z orvos azt mondta higy az jó. Nem a vérem összetételére voltam kíváncsi hanem hogy miket néznek a véremben ilyenkor.
2019. szept. 6. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Kiderülhet pl hogy volt e infarktusod
2019. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A is rendben lesz.
2019. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak a rutin labor van ilyenkor meg esetleg a szívroham gyanúja miatt troponin-szint mérés. A szívizom elhalása ennek a fehérjének a szintemelkedésével jár, így kimutatható az szívinfarktus.


De szerintem felesleges ezen aggódnod. Ha tudsz irni, nem vagy olyan rosszul. Ilyen tüneteket egy sima szívritmuszavar, vérnyomásprobléma vagy pánikroham/szorongás is okozhat.

Nincs elég ujjam hozzá, hogy megszámoljam rajta, hányszor éreztem úgy egy pánikroham közben, mintha épp le akarna állni a szívem. Ilyenkor mindig leesik a vérnyomásom systolés értéke 120-ról 95 körülire, a pulzusom meg 70-75-ről kapásból 120-ra ugrik. Pont 2 napja virrasztottam át egy éjszakát, mert rástresszeltem egy szigorlatra és nem bírt leállni a szívem, nehézlégzésem volt, 20 percenként ment a hasam és hánynom kellett. Nagyon gyakori probléma ez. Ne aggódj rajta, csak rosszabb lesz tőle! Nem lesz semmi baj.

2019. szept. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2019. szept. 6. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!