Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Legyőzött a dadogás, van kiút?

Legyőzött a dadogás, van kiút?

Figyelt kérdés

Az iskolában egyre többször kell megnyilvánuljak, holnap ppt-t kell tartsak idegen nyelven. Állandóan azon jár az eszem, ki fogok—e tudni mondani minden szót

Bajom van minden b,r,l,t,c,tr,br,dr,pr -val kezdődő szóval, és ezen a nyelven amin kell tartsak nagyon sok ilyen szó van

Az osztály előtt úgy állítottam be magam, hogy tökéletes a beszédem, mert ugye magyarul könnyen lehet szinonimákat találni ha valami nem megy. Úgy gondolom az emberek nem értenék meg miért is nem akarom bemutatni

Ilyen légzéstechnika meg hasonlók nem működnek, már próbáltam, ugyanaz a zavart izgulás lett a vége

Szerintem mentális oka van, de segítséget nem kaptam még. A helyzet egyre rosszabb

Amúgy normál társas körülmények között is dadogok nemcsak bemutatásnál, de azzal meg tudok küzdeni



dec. 12. 16:00
 1/7 A kérdező kommentje:
* ja és családi körülmények között semmi bajom nincs
dec. 12. 16:03
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Üsd be gyogyulashangja.com menny az elérhetőségre kérj imát Magyari Lászlótól 1 ember dadogott imádkozott érte és azonnal megjavult.
dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahá
dec. 12. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanuld be

Gyakorold hangosan kimondva a mondatokat.

Otthon add elő rokonoknak vagy a tükör előtt akár többször is.

Legyél minden szóra felkészülve, nem érhet meglepetés.

Minden nehéz szó előtt mély levegő majd azt kifujva belekezdesz a szóba.

dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Idegen nyelven beszélni nem olyan, mint anyanyelven beszélni, legalábbis egy szint alatt. Nem biztos, hogy normális beszédnek számít. Tegyél próbát otthon!
dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fontos a sok gyakorlás, legyél felkészült, próbálj meg nyugodt lenni és nem izgulni(ez fordítottan arányos a felkészültséggel, általában minél felkészültebb az ember, annál kevésbé fog izgulni. Amúgy jól értem, hogy magyarul akkor minden flottul megy és eddig nem is vették észre?
dec. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Magyarul is vannak lehetetlen szavak, de ezek gazdag szókinccsel kiküszöbölhetők

Meg sok a magánhangzós névelő, amikkel könnyen be lehet indítani egy mondatot

dec. 13. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!