Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van olyan aki egyszer elájult,...

Van olyan aki egyszer elájult, utána viszont soha többet?

Figyelt kérdés
dec. 16. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van.
dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pl. én.
dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mért ne lenne? Elájulni csak párosával lehet?
dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as

Hát én mióta egyszer elájultam, folyamatosan félek, hogy nehogy megint elájuljak.

dec. 16. 19:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom kiheverni, pedig már lassan 3 hete történt, azelőtt még egyszer sem.
dec. 16. 19:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Elvileg elájulhatsz, gyakorlatilag nem sok esély van rá. Kiderült, hogy mért ájultál el? De félni tőle nem érdemes, nem történik semmi bajod akkor se, ha elájulsz.
dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os, azért mert reggel mikor felébredtem, hirtelen ugrottam ki az ágyból, és emiatt leesett a vérnyomásom, viszont csak 1-2 percig nem voltam magamnál, az orvosom is azt mondta hogy biztos hogy a hirtelen felkelés okozta az ájulást.


Utána pár napig voltak rosszulléteim de azok elmúltak.


Elvégre csak úgy nem ájul el senki, de konkrétan mik okozzák az ájulást?

dec. 16. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Például a vérnyomásemelkedés/esés, napszúrás, vércukoresés.
dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen pl, aki az ájulás miatt jó beveri a fejét és meghal.
dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, én egyelőre egyszer ájultam el, 7 évvel ezelőtt.

Leesett a vércukorszintem, mert nem ettem aznap, de túl gyorsan mozogtam. Ezután én is féltem, és tényleg gyakrabban is kerültem közel ehhez az állapothoz akkoriban, valószínűleg valami nem volt teljesen kiegyensúlyozott a szervezetemben. Viszont megtanultam jobban felismerni (és komolyan venni) a jeleket, illetve óvatosabb vagyok és odafigyelek, hogy ne kerüljek ilyen állapotba. Egyszer álltam még nagyon közel hozzá azóta, egy éhgyomorra elvégzett vérvételnél, de fel voltam rá készülve, hogy ez lesz, csak muszáj volt.

Figyelj oda, hogy ne hirtelen kelj fel, akár készíts oda magadnak vizet reggelre a következő pár hétben, és igyál pár kortyot, mielőtt kikelsz az ágyból. Teljesen megértem, hogy milyen ijesztő lehet, nekem is az volt az ájulás utáni hetekben, azt éreztem bármikor megtörténhet újra. De tényleg elképzelhető, hogy csak egy egyszeri alkalom volt, és addig nincs is más tennivalód vele. Nem tudsz mást tenni, mint megint elmenni orvoshoz, ha mégis előfordulna.

dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!