Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomorsavra szódabikarbóna?

Gyomorsavra szódabikarbóna?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben rengeteget stresszeltem és (amúgy sosem szokott) de elkezdett egyre inkább marni a gyomorsav és néha a reflux is probléma újabban. Azt hallottam, hogy a szódabikarbóna segít. Ez igaz? Hogy kell használni?
dec. 19. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1%
Igen
dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1%
Egy teáskanál egy pohár meleg víz
dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Egy pohár vízbe egy kevés szódabikarbónát keverj el és úgy idd meg
dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Nekem gasztroenterologus mondta, hogy gyogyszer mellett gorog tengeri sos vizzel napi 3x gargalizaljak es 1 nagy kortyot nyeljek le, 3 ora elteltevel aludhatok csak.


Csiposet, fuszereset, tul hideg/meleget nem szabad.


En amikor gyogyszert nem akartam bevenni, akkor maradt a sosvizes megoldas, es elmulasztotta - igaz akkor amikor kezdetistadiumban volt. Ha elorehaladott akkor mar gyogyszer is kellett.

dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
A szódabikarbóna csak tűzoltás. Sokáig nem szabad alkalmazni, mert nem erre a célra van, de gondolom ezt te is tudod.
dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna kimarja a gyomrod egy idő után, fekélyes leszel. Tehát, ha rendszeresen szedsz be sokáig, akkor. Én amúgy nem értem, hogy minek kell ilyen löttyökkel, porokkal kísérletezni. Meleg sós víz, meg szódabikarbóna, meg kitudja mi, megissza, de majd behány, magába erőlteti. Tökéletesen alkalmazható ilyenkor recept nélküli savlekötő. Van jó mentolosban, elszopogatja az ember, aztán kész. Ha a probléma visszatér sokszor, akkor pedig lehet felíratni a háziorvossal gyomorvédőt, például Pantoprazolt.
dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6.

10 éve nem marta ki még nrkem konteós

dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Attól még másoknak kimarhatja.
dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8.

Nem tudja! Higitva főleg

dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

10.


Csakis te próbálsz okoskodni itt akinek egyenesen 0 tapasztalata van!


Azt hiszed ettől okosabb leszel, de fordítva!

dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!