Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomorsavra szódabikarbóna?

Gyomorsavra szódabikarbóna?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben rengeteget stresszeltem és (amúgy sosem szokott) de elkezdett egyre inkább marni a gyomorsav és néha a reflux is probléma újabban. Azt hallottam, hogy a szódabikarbóna segít. Ez igaz? Hogy kell használni?
dec. 19. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2%
Pattogatott kukorica. Mindig legyen nálad, időnként kapj be pár szemet. A savlekötőkkel, protonpumpa-gátlókkal vigyázz, rá lehet szokni, több mellékhatása van, és kínszenvedés leállni vele.
dec. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

11


Ennel hulyebb otleteket es kijelenteseket nem hallottam. Pattogatott kukorica refluxra? Ez mar tullo az eszetlen laikus tanacsadas celjan.


proton-pumpagatlokat irnak fel erre, 2 hetig - 4 hetig. Es nincs ilyen "raszokas" ezt a marhasagot honnan szedted? Olyan valoban van, hogy ha szeded 6 honapig vagy 1 evig (ami egyebkent tobbnyire muteti eset mar mert az oesophaguswsphincter nem zar rendesen es omlik fekveskor peldaul a sav vissza, mert az folyamatosan termelodik.


Erre ehetsz pattogatott kukoricat meg diot is, nem fog segiteni. Se a szodabikarbona, csak ideiglenesen bofogsz egyet, 2 ora mulva ugyanaz a problema. A gyokerenel kell a gondot kezelni, szedni azt a 11-es altalan satanizalt PPI (proton-pumpa inhibitor - azaz gatlo, csak igy roviditik, hogy PPI). A reflux nem egy "jaj megkarcoltam a kormom" jatek, hanem nagyon komoly.


Ha ilyenekre hallgatsz mint akik itt vitatkoznak a szodabikarbonan meg tagadjak a PPI-ket es pattogatott kukoricazni akarnak helyette, akkor tegyel ugy, de egyre rosszabb lesz. Ha gyogyulni akarsz, akkor ideiglenesen 2 - 4 hetig szedni kell a gyogyszert es dieta + amit irtam a 4-es valaszomban. Evek ota van refluxom, egyszer nem volt az, hogy "raszokok", ilyet mondom nem is hallottam, fogalmam sincs honnan vette ezt a baromsagot. Esomeprazole/omeprazole-t szoktak irni, azok erosebbek, de hamarabb gyogyulas, pantoprazole az biztosagosabb es hatekony is. Maga az orvos szed le a gyogyszerrol, hogy most tartsunk szunetet vagy alljunk le kontroll eseten.

dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező! Próbáld ki nyugodtan a kockázatmentes pattogatott kukoricát, ha nem segít, keress más módot.
dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

12#

A pattogatott kukorica szivacs módra felszívja a gyomorsavat. Kockázatok és mellékhatások nélkül segít, ha nincs túl nagy baj.

Nekem is úgy ajánlották -nem fölényeskedtem, hanem kipróbáltam- és bevált.

dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Este akácvirág tea fogyasztását próbáld ki, nekem vizsgaidőszak alatt bevált.
dec. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!