Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezt nem nagyon értem, miért...

Ezt nem nagyon értem, miért csináljak ezt?

Figyelt kérdés

Én egyke vagyok szóval ezt a problémát nem nagyon ismerem. Az unokatestvéremnek van egy 18 éves és egy 14 éves lánya. A probléma az, hogy ahogy én látom megy a kivételezés a kisebbik lánnyal szemben. Pl: Ha az idősebbik lány 10 óra után kell fel, de ennek ellenére minden házimunkát megcsinál, mire a szülei hazajönnek, akkor az, hogy megcsinálta a házimunkát kb semmit nem ér, mert ilyen "későn" kelt fell, ennek ellenére a fiatalabbik pedig, volt mikor délután kelt fel és nem csinált semmit és akkor egy szót nem szóltak. Amikor beszéltem az idősebbik lánnyal akkor azt mondta ez kicsit zavarja és amikor ezt a szüleivel meg szeretné beszélni, akkor süket fülekre talál. Az ilyen szülőket én nem tudom megérteni.


Nektek erről mi a véleményetek



jan. 1. 11:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én sem tudom megérteni, és sosem fogom.


Talán nem véletlen, hogy az ilyen sérelmet elszenvedett, és mások által kihasznált gyermekek kedvenc meséje, még felnőttként is két mese:


Disney: Hamupipőke

Öreg néne Őzikéje


Nincsenek véletlenek. Csak beszédes mesék,könyvek, történetek amik néha a mesébe rejtett valóságot mutatja virágnyelven. Mert van aki nem bír beszélni dolgokról, és másban fejezi ki azt, ami nagyon mélyen belül rejtőzik benne. Ez még felnőtt korban is egy jellegzetes belső lépés kifelé. Más ember felé, ha blokk van benne az eseményekkel kapcsolatban.


Ezért ha ilyen gyermekkel találkozol akkor légy figyelmes, még az átlagnál jobban is. Nem véletlenül mondom: a A gyermekvédelemben kizárólag olyan embereket engednék, akik a legnehezebb dolgokon mentek keresztül. Olyxat nem, aki egyke, a szülei mindent alá tettek, elkényeztetett, és elvégezte az Egyetemet-úgy mond van egy papírja, és ő a "valaki". Az ilyen emberek nem valóak a gyermekekhez. Mert az ilyen gyermekekhez értő fül, érző szív, és átlagnál többszörösének kell lennie az empátiának, és érzelmi intelligenciának, hogy az hathatós segítségre leljen a gyermeknél, és azonnal ,ki legyen szűrve, ha komoly a háttere-de a gyermek nem bír beszélni az őt ért támadásokról.

jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
*ha blokk van benne az eseményekkel kapcsolatban, vagy nem beszélhet más még komolyabb dolgok miatt.
jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

1+ Még annyi, az ilyen mesékben lévő mesefigurák mindegyike-valós, a gyermek életében jelenlevő személyeket takar, csak ismerni kell a gyermek környezetét.


A gyermekvédelemben az dolgozzon, aki elkötelezett a gyermekek irányában, és azonnal ki tudja szűrni a gyermeket. Azonnál látja a szinházi előadás mögötti valóságot. Különben értelmetlen minden. A gyerek meg örül, ha túléli a gyermekkorát lelkileg, pszichikailag, és emberileg.

jan. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy egyke vagyok, de nem hiszem, hogy nem lenne empátiám. Ez nem is igazán kapcsolódik a kérdéshez. Igazából én egyszerűen a kivétlezetést nem értem. Elvileg egyenlően kellenne kezelni a gyermekeket. Így lenne a normális.
jan. 1. 11:38
 5/22 anonim ***** válasza:

Megfelelési kényszerek és sztereotíp klisék mentén élnek a két szóban forgó gyermek szülei.

Ez egy torz és értelmetlen bevésődés, hogy akkor értékes egy munka, ha bele kell dögleni, ergo a házimunka is akkor ér valamit, ha miatta olyan időben kelsz, ami nem komfortos.

Tipikusan az önszenvedtető mentalitás, ami nem az eredményt, hanem az izzadtságszagot értékeli.


Sok mit nem tudtok tenni, max visszaszólni, hogy:


"Mi volt a feladat? A mosogatás és a takarítás legyen ma meg? Meglett? Igen? Akkor? Miről beszélünk? Pont!"

jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"de nem hiszem, hogy nem lenne empátiám"


Az ilyen gyermekekhez az átlag empátia sokszorosa kell ahhoz, hogy nekik tudj segíteni és teljesen más, mint az olyan empátia, ami van az átlagemberekben. Ezt nem értetted.


"Igazából én egyszerűen a kivétlezetést nem értem."


Értelmes, egészséges ember nem is érti. Ha meg lesznek saját gyermekeid végkép.

jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
5 Semmit nem értettél abból amit írt a kérdező. Ez által a válaszod is totál mellé ment.
jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

7-es! Köszi, jogos az észrevételed, 5-ös vagyok. Amit írtam, az igaz, csak nem tértem ki a kivételezésre. Tehát az általam felvázolt sztereotíp helyzet ráadásul szelektív és diszkriminatív. Így kiegészítem a válaszomat:

Ez egy igen érzékeny helyzet lehet mind az idősebbik lány, mind pedig Te számodra, hiszen láthatod a diszkriminációt az unokatestvéreid között. Sokszor a szülők tudat alatt sem veszik észre, hogy igazságtalanul bánnak a gyermekeikkel, és lehet, hogy a szülőknek nincs teljes rálátásuk arra, hogy mi zajlik pontosan.


Fontos lehet, hogy próbálj egy nyugodt beszélgetést kezdeményezni a szülőkkel. Lehetséges, hogy nem tudják, hogyan érzi magát az idősebbik lány, és ha megosztod velük az észrevételeidet és aggodalmaidat, az segíthet nekik jobban megérteni a helyzetet.


Előfordulhat, hogy a szülőknek nincs tudomásuk arról, hogy mennyire érinti ez az idősebbik lányt. Segíthet, ha nyugodtan, megértően és tiszteletteljesen fejezed ki az aggodalmadat. Lehet, hogy a szülők hajlandóak lesznek megvitatni a dolgot és változtatni a viselkedésükön.


Az is fontos, hogy támogasd az idősebbik lányt ebben a helyzetben, és biztosítsd arról, hogy érzed és törődsz a helyzetével. Az ő érzéseire és tapasztalataira való figyelem fontos lehet ahhoz, hogy támogatást kapjon és ne érezze magát egyedül ebben a helyzetben.

jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

* Bocsánat kérdező, én hibáztam:


Az ilyen emberek nem valóak az ilyen atrocitásokat elszenvedett gyermekekhez. Tehát átlag gyermekhez teljesen jók, de nem a sérült és olyan közegben élő gyermekeknél akik komoly segítséget igényelnek, mert olyan környezetben élnek, ami kifelé "tip-top" valóságban meg egy hányinger..

jan. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

8 "Sokszor a szülők tudat alatt sem veszik észre, hogy igazságtalanul bánnak a gyermekeikkel, és lehet, hogy a szülőknek nincs teljes rálátásuk arra, hogy mi zajlik pontosan."


Látszik, hogy nem ismered...


Az ilyen "szülők" pontosan tisztában vannak, hogy mit tesznek, tudják, nem érdekli őket a gyerek, az adott gyerek gyakorlatilag az idegbetegségük, a frusztrációjuk levezetésének a tárgya volt/van /lesz. Egy tárgy, ami másodrangu, senki a szemükben. Őket egy érdekli: hogy a gyerek sose nyissa ki a száját a valóságról. Ez által a környezetben a gyermeket próbálják beállítani annak ami sosem volt. Pontosan azért, hogy ha véletlen, valamikor is kinyitná a száját, akkor senki ne higgyen neki. Mert bűncselekmények tömkelege zajlik a négy fal között. Olyanok, amikért ma, ha az ilyen ragadózókat eltudják csípni, akkor súlyos börtönbüntetés a vége, és a gyermek azonnali kiemelése, és a gyermektől örökre eltiltás jár érte.

jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!