Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez pánikroham volt vagy más...

Ez pánikroham volt vagy más válthatta ki?

Figyelt kérdés

Supraventicularis tachycardia miatt (230as pulzus) volt már ablációm ami sajnos sikertelen vol, nem lehetett kiváltani műtét közben. Azóta mégegyszer volt ilyen magas pulzusom azt vénás gyógyszerrel leállították (ez 2,5 illetve fél éve történt). Az első után hamar megműtöttek ( 1 hét múlva kb) a második után még nem, de akkor elő is jött a pánikrohamom, ami közvetlen utána 1-2x durva volt de azóta könnyen el tudtam nyomni ha nakiálltam valami tevékenységnek (elkezdtem szédülni, szorítani a torkom, akkor gyorsan nekiálltam takarítani vagy ilyesmi és nem ment tovább). Tegnap este voltunk barátoknál, volt alkohol is de nem ittam magam részegre ( 5 óra alatt 1 üveg hugó, azt hiszem ez egy pezsgő alapú koktél, meg egy pálinka), illetve ettem is közben. Semmi gond nem is volt, hazaértünk még filmeztem kicsit és akkor éreztem, hogy kezdek szédülni, ugyan az mint előtte, de nem múlt, rosszabb lett, felment a pulzusom 140re utána vissza 60ra, ezt így hajnali 1-4ig kb, közben folyamatos hasmenés, végén már hánytam, remegtem de olyan szinten, hogy mozgott a kanapé, feküdni nem is tudtam mert azt éreztem elájulok. Hiába mentem levegőre, vettem be frontint (igaz csak felet, most bontottam ki mióta tavasszal kiváltottam, szóval ilyen eddig tényleg nemvolt), de nem lett jobb, csak mikor beültem egy kád forró vízbe, elmúlt a remegés...

pluszban laktózérzékeny is vagyok, ettem tejeset az este folyamán, de vettem be hozzá enzimet, lehet hogy attól volt a hasmenés de a fene se tudja...


szóval szerintetek ez egy erősebb pánikroham volt, vagy valami nem kerek a szívemmel? Mindenképp el akarok menni dokihoz, de addig is hátha tudtok okosat mondani :( Félek, hogy az amúgy sem 100%-os szívemet mennyire viseli meg ez a 60-140es pulzusváltozás ilyen rövid időn belül :(


jan. 1. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem van állandó ritmuszavarom, ami béta blokkolóval tartható karban. Viszont az alkoholt olyan szinten nem bírom azóta ( szívileg) , hogy legutóbb egyetlen deci bor után fél éjszaka nem aludtam.
jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem ezen a két alkalmon kívül nem volt ilyen erős (alapból magasabb a pulzusom, 90-100közt van általában), ezért nem kell folyamatosan gyógyszert szednem. Meg ittam is már többször azóta, sosem volt ilyen eddig... de tegnap megfogadtam, hogy többet sose :( max egy pohár aztán csók, az ízéért... :(
jan. 1. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem pánikroham. Annak legfontosabb része a félelem és nem csak magas pulzusban fognak kimerülni a tünetek.
jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
persze, hogy féltem, kb attól, hogy szívrohamom lesz vagy leáll a szívem, pláne ilyen kórelőzménnyel, és senki nem veszi észre mert egy pillanat alatt vége és nem tudok se szólni se legalább zajt csapni...
jan. 2. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:

4.

De a pánikroham a félelemmel kezdődik. Amikor még nincs is szervi tünet.

jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!