Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Káposztától miért jön rám a...

Káposztától miért jön rám a hasi görcs?

Figyelt kérdés

Szeretem a töltött káposztát, a sült kolbászt tepsiben sült krumplival káposztával, savanyú káposztát, viszont.. annyira megcsavarja a hasam.

És ha vendégségbe vagyok, vagy nálunk vannak vendégek baromi kellemetlen.

Mit lehet(ne) ez ellen tenni? Kb ahogy leér félóra és már érzem, hogy morog a hasam, szellentés ami egyáltalán nem szagos ellenben hosszú és teljesen felkavarja a hasam.

Van erre valami gyógyszer? megoldás?

Azon kívül, hogy ne egyek káposztát. Mert nem sokat eszem, de karácsonykor a töltött káposztáért, szilveszterkor a sült kolbász, pirított káposzta kombóért majd megveszek....


jan. 1. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az epédet irritálja, felfúj.

Valamint akáposzta “nagytakarít” az emésztőrendszerben.


Ezért ettek az urak lumpoláscután , hajnalban gyógyító korhelylevest, vagyis savanyúkáposzta levest. Pótolja a fontos ásványi anyagokat, kitakarítja a beleket, hidratál.

jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért mert gázképző. Espumisannal lehet próbálkozni.
jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vegyél be 1 dl vízben egy lapos kávéskanál szódabikarbónát.
jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, de nem csak puffadást okoz, hanem konkrétan érzem, hogy "csavarja" a hasam és nem is sokkal a fogyasztás után mennem kell a wc-re.


Van ez így mással is?

jan. 1. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan tényleg próbáld meg az Espumisam-ot. A nagymértékű puffadást lehet "csavarja a hasam"-nak érezni.
jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na pont az a baj, hogy nem sokat eszed.

Ha hetente ennél valami káposztásat, nem vergődnél tőle ennyire.

jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom máshogy írni a "csavarja a hasam".-at

Rámjön a szellentés, de semmi szaga nincs csak egy hosszú szélgörcs.

jan. 1. 19:57
 8/13 A kérdező kommentje:

6: hetente egyek töltött káposztát?

Képzeld, volt olyan is, hogy sűrűbben ettem, mert egyébként imádom. De mivel nem vagyok jól tőle, nem zabálok belőle hetente. "neked van itt sok eszed". Ha szarul vagyok tőle, egyek hetente hogy minden héten fossam magam össze?

Ha glutén érzékeny vagy sem eszel belőle minél többet, hogy "megszokja a szervezeted" ahogy te gondolod, ez szar példa és komment volt. Nem így működik..

jan. 1. 20:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a gluténérzékenység? Te akkora homály vagy, hogy egy kronikus bélgyulladást hasonlitasz egy fingógörcshöz.

A beledben található baktériumok imádnák a káposztát, meg amugy a babféléket is. De évente 2x küldöd meg őket egy négyszemélyes adaggal együltő helyedben, mellé 60 deka bejglivel, akkor meglepő modon nem tud a bélflórád mit kezdeni a jótékonyságiddal.

jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk inkább SIBO-hoz vagy IBS-hez kéne inkább hasonlítani.
jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!