Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 11-12 néha a vércukorszintem.N...

11-12 néha a vércukorszintem.Nagyon sokat stresszeltem az utóbbi években.Étkezésre is figyelek.1 szem metforminttől nagyon beteg voltam.E gyógyszerfajtákról csak rossz véleményt olvastam.Mit ajánlanátok csökkentésre?

Figyelt kérdés
jan. 2. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem itt kell ajánlania hozzá nem értőknek, hanem a diabetológusoddal kell megbeszélni.

Amúgy mi bajod volt a Metformintól és milyen rosszakat hallottál róla?

jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Doki, holnap. ott kivizsgalnak es kapsz megfelelo kezelest.
jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert nekem is ezt írták fel egy hónapja. Eddig nem volt mellékhatása, de amit találtam róla az durva. Megyek is vissza a dokihoz, hogy felejtse el és írjon valami mást. Kösz, hogy felnyítottad a szemem.


"Szedése ritkán súlyos mellékhatásokkal is járhat (jelentősen savanyíthatja a szervezetet, lebontása lassú, eltávolítása a vérből nehézkes - gyakran csak hemodialízissel sikerül)"

jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Műtét előtt állok és felhívták a figyelmem, hogy szünetelteni kell ennek a gyógyszernek a szedését.
jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

#3

“ Szedése ritkán súlyos mellékhatásokkal is járhat”

Sok sikert hozzá, h találj egy C-vitaminnál erősebb gyógyszert, amihez ez nincs odaírva.

jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#3-asnak: ne tedd. A metformin alapgyógyszere a 2-es típusú cukorbetegségnek, én már azoknak is szoktam ajánlani, akiknek “csak” inzulinrezisztenciájuk van. Az általad említett mellékhatás nagyon ritka, az elmúlt 20 évben talán még tucatnyi ilyen beteggel sem találkoztam.

Elég ha annyit észben tartol, hogy átmentileg szünetelteted a szedését, ha hányingerrel, hasmenéssel, lázzal járó akut betegséged van. Ekkor ugyanis átmenetileg csökkenhet a veseműködés, és így felhalmozódhat a gyógyszer a szervezetben.

Az eredeti kérdésre: a Merckformin XR (lassú felszívódású metformin) kevesebb mellékhatást okoz, mint a sima. Ezen kívül vannak még további gyógyszercsoportok, amik szóbajöhetnek + az inzulin, de a te esetedben tényleg szükséges volna egy diabetológus / belgyógyász konzultáció, mert OEP támogatásra javaslatot csak ők tudnak adni.

jan. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
15 éve szedek merckformint, semmi bajom tőle. De ilyen cukorhoz önmagában kevés lesz.
jan. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!