Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Amikor a párotok beteg lesz,...

Amikor a párotok beteg lesz, gondolkodtok rajta, hogy el fogjátok kapni tőle?

Figyelt kérdés
Mit éltek meg, féltitek? Otthon tartanátok, vagy hadd menjen dolgozni, és közben zavar, hogy elkaphatod tőle?

dec. 4. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
NEM. Megpróbálok segíteni rajta, amennyire lehet, de eszembe sem jutna azon törni a fejel, mi lesz, ha netán én is elkapom
dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Volt, hogy elkaptál vmit?
dec. 4. 09:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nem érdekel, hogy elkapom-e tőle. Fontosabb, hogy segítsek neki, ápoljam. Nyilván teljesen más, mint amikor egy idegen krákog mellettem az utcán :)
dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jó, akkor nem csak én vagyok ilyen fura szerzet, hogy nem aggódom, hogy elkapom tőle, hanem ápolom.
dec. 4. 09:20
 5/15 anonim ***** válasza:
Én félek tőle, hogy elkapom. De nem az ilyen sima influenzàs dolgoktól félek,az nem érdekel,inkább az ilyen hasmenéses cuccoktól rettegek.
dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem megy dolgozni ha beteg, ahogy én sem. Mezei náthánál, kis torokgyulladásnál, orrfolyásnál semmi extra óvintézkedés nincs, nyilván nem köhög az arcomba, meg nem hagyja szanaszét a taknyos zsepit és nem nyalogatjuk egymás kanalát. Ha komolyabb a dolog, influenza vagy durvább tünetek vannak, folyamatos köhögés, durva orrfolyás stb., pláne ha hányós-fosós vírus, akkor inkább a kanapéra költözik a beteg fél, éjszakára is, mindketten jobban is pihenünk így.


Ez az "ápolom" kérdés már előjött itt korábban, akkor sem értettem ki mit ért ez alatt (mármint, hogy az ápolástól kapsz el valamit). Nyilván főzök egy teát/levest, megmelegítem a kajáját, csinálok egy szendvicset, gyümölcsöt, odakészítek a kanapé mellé zsepit, teát, gyógyszert, távirányítót, könyvet stb., de nem "ápolom", nem ülök ott mellette a homlokát simogatva, vagy nem tudom ki mit ért ez alatt, hanem hagyom békén pihenni. Fordítva ugyanígy.


Sokkal többször mosok kezet, komolyabb fertőzés esetén kilincseket, villanykapcsolókat áttörlöm fertőtlenítő kendővel naponta 2x, azonnal megy minden a mosogatógépbe, nem mosogatok semmit kézzel, konyharuhát, kéztörlőt naponta cserélem és naponta többször szellőztetek.

dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6 köszi szépen, amúgy el szoktátok kapni egymástól? Náthával sem dolgoztok? Náthásan külön alszotok?
dec. 4. 13:43
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

Előfordult már hogy elkaptuk egymástól, igen, de a tünetek előtt általában már fertőzőek ezek, szóval ezt lehetetlen kivédeni. Meg érted, most pl. minden 2. ember köhög a villamoson, mittudomén hogy kitől kaptam el. Nátha attól függ mennyire durva tünetekkel jár (nap 3x vagy 30x fújsz orrot), ha hőemelkedés/láz is van akkor nem megyünk be, meg úgy egyáltalán sehová, kutyát is az egészséges fél viszi ilyenkor sétálni. Nekem általában rögtön van hőemelkedésem ha picit is megfázok, férjem sokszor már tök szarul van, de láza nincs, nyilván olyankor sem megy be. De mi amúgy is csak heti kb. 2x megyünk be az irodába. Meg szerencsére nem vagyunk túl beteges népség.


Ha csak nátha van vagy kis torokfájás akkor együtt alszunk, de alapból sem ölelkezve szoktunk aludni. És nincs pusziszkodás, pedig amúgy többször szoktunk napközben is adni egymásnak arc- vagy szájpuszit. Általában akkor van kanapézás, amikor éjjel többször köhög, orrot fúj a beteg fél, orrcseppezés, Wick kenegetés, tea utántöltés stb., legalább a másik tudjon pihenni.

dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8 igen erre gondoltam, hogy néha orrot kell fújni, azzal bemész e.
dec. 4. 13:57
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Azzal azért be, igen. :-) Nehéz ezt számszerűsíteni, én egyszerűen ÉRZEM, hogy oké, most ugyan néha orrot fújok, kicsit kapar a torkom, de főzök egy nagy fazék forró teát, azt iszogatom, de amúgy csinálom a házimunkát, van kedvem dolgozni, leviszem a kutyát, jól érzem magam, VAGY különösebben nem durvábbak a tüneteim, de nyűgös, nyomi vagyok, egy teát nincs kedvem megfőzni, csak a kanapén szeretnék szundikálni. :-)
dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!