Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Covid után nektek helyrejött...

Covid után nektek helyrejött gyorsan a szervezetetek? Vagy nektek is vannak különböző tüneteitek?

Figyelt kérdés

Két éve voltam covid-os, tüdőgyulladàssal, kórhàzban is kellett kezelni. Oltást nem vettem fel utána sem.

Viszont azóta elég gyenge vagyok, előtte sportoltam rendszeresen. Most heti egy-két nap és teljesen lefàradok egész hétre Nem jó a vérkeringésem, az immunrendszerem. Mindent elkapok, a tüdőm, mellhàrtyàm is többször begyulladt már. Régen még csak megfàzva se voltam soha. :( Jár még valaki hasonló cipőben? Vsn valami ötleteket immunerősítésre? Vitaminokon kívül persze, mert azokat szedem.



jan. 9. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szívemet nyírta ki. Nyilván nem fiatalodom, de a teherbírásom a béka feneke alatt, alig bírok gyalogolni. Munkából hazaérve dőlök el, mint egy zsák. A kis vérnyomáscsökkentőm mellé még három másik gyógyszert kaptam a cardiológián. Előtte nem volt se ritmuszavarom, se elektromos zavarom a szívemen.

Ötletem nincs, de magam is várom.

jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 harebell ***** válasza:
100%
Hogy a covid miatt van-e, azt persze biztosra nem tudom, de előtte nem volt semmi ilyesmi gondom. Ízületi fájdalmak, extrém fáradékonyság (előtte rendszeresen futottam, teljesítménytúráztam), 10 perc sétától vagy két emeletnyi lépcsőzéstől 150 a pulzusom, mellkasom is fáj. Vizsgálatokon nem találnak semmit, ami jó, csak tök tanácstalan vagyok.
jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Két éve voltam én is, kórház 7 nap. Azóta állandó fejfájás, szaglásom nem teljesen jött vissza, fáradékony vagyok, vérnyomásom megzavarodott. Előtte felfutottam a lakásig az emeletre, most már az első emelet után meg kell állnom a fordulóban, lihegek.
jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több mint egy évbe telt, mire visszanyertem a Covid előtti kondíciómat!

Kórházi kezelésem nem volt, de nagyon legyengültem, pedig előtte is, utána is, alatta is folyamatosan szedtem vitaminokat.

Most tudom mondani, hogy kb. úgy tudok teljesíteni, mint előtte, a futásom kicsit még mindig gyengébb, lassúbb vagyok még.

Illetve, még mindig előfordul, hogy egyszer csak elkezd össze-vissza verni a szívem, szédülök, elsötétedik előttem a világ, és majdnem elájulok. De ez nemcsak sport közben, hanem random bármikor, szerencsére elég ritkán.

Én annyit csináltam, hogy nem erőltettem, fokozatosan edzettem, minden nap, amennyi jólesett, és figyeltem a táplálkozásra, vitaminokra. Most már azt hiszem kb. jól vagyok.

jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Durva, nekem is ezek a tüneteim, plusz a szedülés és hajhullàs.

Az a legdurvább, hogy régen munka után heti 4-5x edzettem, háromszor egy héten súlyzóval. Most meg hazaérek és sokszor főzni sincs erőm, nem hogy edzeni. Párom meg nem érti mi bajom.

Sokféle vizsgálaton voltam, minden negatív. Most szívultrahangon gondolkodom.

Háziorvosom is tanácstalan, hova küldhetne még. De olyan jó lenne visszaszerezni az energiámat.

jan. 9. 13:36
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Nekem csak annyi, hogy 30 éves koromig felváltva volt egyik évben tüdő (volt, hogy mellhártyával), másikban arcüreggyulladásom. Minden évben! Azóta eltelt 12 év és egyik se volt. Szóval szerintem nem kell mindent a covidra fogni, nekem biztos nem attól volt, egyszerűen gyengébb volt az immunrendszerem. Nem tudom, mi változott. Öregedtem és híztam😂 Nem vagyok elhízott, szóval ezt nem ajánlom, de akkoriban a BMI a normál alatt volt, pedig ettem rendesen, csak vékony alkat voltam. Sajnos, már nem.
jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló vagyok.

Én voltam EKG-n, nem tudom, mennyit ér... teljesen normális eredményt adott. Szívultrahangon mondjuk nem voltam.

De az a baj, hogy teljesen rendszertelenül jön rám ez az össze-vissza szívverés, légszomj, szédülés stb. Most pl. majdnem 2 hónapig semmi, már azt hittem, örökre megszabadultam tőle... erre szombaton megint elkapott.

Ezt nem tudom, hogy lehetne egyáltalán kivizsgálni, vagy kimutatni... ha nem PONT akkor van, amikor vizsgálnak, akkor szerintem sehogy. És hogy mikor jön, azt nem tudom megmondani, mert semmi köze a fizikai terheléshez. Van, hogy a számítógép előtt ülve, munka közben jön rám.

Teljesen tanácstalan vagyok.

Emellett úgy is érzem, hogy az orvos (háziorvosnak mondtam) csak lerázott, hogy "nincs magának semmi baja", azon az egy EKG-n kívül nem küldött sehova. Pedig TUDOM, hogy valami van.

Talán magánban lehetne egy alapos kivizsgálást csináltatni, de az meg százezrekbe kerül...

Ha valakinek esetleg erre van van valami ötlete, érdeklődve várom...

jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szívultrahang felénk 20 ezer ft.

Nekem a covid-ra és a stresszre fogtàk az orvosok kedves 6-os, nyilván nem magamtól talàltam ki. :)

Csak érdekelne, hogy esetleg valaki talàlt-e ezekre a post-covid tünetekre megoldást.

Bár őszintén már az is megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül. Kitartást Nektek!

jan. 9. 14:10
 9/14 anonim ***** válasza:
11%

#8! Tudom, nem azt mondtam, hogy te találtad ki! En block az az ügyeletes felelős mindenért. Nézz át a gyermekvállalás kategóriába. Hihetetlen az emberi agy. Minden 2.nőnek terhességi tünetei vannak már 2 napos "terhesen", ha gyereket akar. Ez nem azt jelenti, hogy nem léteznek azok a tünetei, de csőlatása van, semmi mástól nem lehet, tuti terhes. Ugyanez van a coviddal. Minden attól van. Én tavaly voltam egyébként. Jól is viseltem az 1.napot leszamítva és azóta se vettem észre semmi változást. Ugyanúgy meggyógyultam, mint előtte is bármi más betegségbol. Nem voltam hajlandó nagyobb jelentsőget tulajdonítani neki, mint más felsőlégúti kóságnak és lám, nem is lett semmi különbség.

#6

jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szédülés nekem is megmaradt, hajhullásom elmúlt, szépen visszanőtt a kihullott hajam de szedtem Bio szeléniumot, lehet az segített.
jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!