Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megsértettem az ujjam az...

Megsértettem az ujjam az egyik eszközzel, lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Gyakorlaton vagyok egy fogászaton, én mosogattam az eszközöket és az egyik átszúrta a kesztyűm és végigsértette a kezem, elkaphatok vmit? Nem vagyok benne biztos, h amelyik felsértett az már sterilizálva volt e. Mind1. Számoljunk azzal, h nem.
2010. okt. 22. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, de a gyakorlati valószínűsége ennek igen csekély. Ahhoz betegnek kellett lennie a fogászati páciensnek és mélynek a sebnek, így a kettő együtt nagyon kevéssé valószínű. Lefertőtlenítetted a sérülést?
2010. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mosd át valamilyen töményebb piával a fertőzés miatt, a betegség meg, ha van, csak idő kérdése, hogy kiderüljön
2010. okt. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem fertőtlenítettem le, mert észre sem vettem, csak a műszak végén amikor levettem a kesztyűt. Nem mély, nem is vérzett, épphogy látszik a husi. Illetve mostam kezet egy speckó fertőtlenítős folyékony szappanal, nemtom az számít e. Persze, kifog derülni, ha gáz van, csak gondoltam megkérdem véleményeket.
2010. okt. 23. 00:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha fertőtlenítő szappannal kezet mostál, akkor fertőtlenítetted. És még csak nem is vérzett. Ne aggódj! De azért óvatosan a szúrós eszközökkel!
2010. okt. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kicsit hipochonder vagyok, gyakran szükségem van a megnyugtatásra, h nem fogok elpusztulni, most te segítettél nekem :)
2010. okt. 23. 00:30
 6/11 A kérdező kommentje:
mostantól óvatos leszek, ez volt az első napom, ártatlanságom, naivságom, és tapasztalatlanságom kihasználták azok a csúf szúrós sz.rok. :D
2010. okt. 23. 00:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben azonnal szólni kell az érted felelős személynek, és protokoll szerint jegyzőkönyvet felvenni, kapsz egy tetanusz elleni oltást (szakorvosnak látni kell - traumatológus) és pár hónap különbségével 3 vérvételen (vírus szerológia) kell átesned. Ez az egészségügy területén mindenhol így van. Utólag már nem sokat tehetsz, innentől kezdve nem minősül "munkahelyi balesetnek", ha valami bajod lesz belőle (pl. Hepatitis...). Ezért fontos még akkor szólni és átesni a protokollon... Ha mégis le akarod szűretni magad, fizetned kell érte.
2010. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vok. Az ember szája az egyik legjobban fertőző része, elég ha azzal a szúrós dologgal felsértették egy ember száját, ínyét és rákerült a vére (mikroszkópikus sérülés is elég), te pedig felsértetted a kezed és máris érintkeztél a vérével. Remélem semmi bajod nem lesz.
2010. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most mit ijesztgeted, mikor írja, hogy hipochonder. Te vészmadár nem azt reméled, hogy semmi baja nem lesz, hanem azt, hogy legyen, mert akkor, hű, neked, te okos, igazad volt!

Először is a hepatitisz ritka, másodszor is nem vérzett, harmadszor is lefertőtlenítette. Ha minden karcolástól megbetegednének az emberek, akkor te most nem ülnél itt, mert már rég kihaltunk volna! Te jobban érzed magad, ha más rosszul?

2010. okt. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A tetanusznak meg végképp semmi keresnivalója nincs egy orvosi rendelőben, nem a szántóföldön vagyunk a trágyában!

Nem terjed emberről emberre vér útján! Ha ezzel elmenne a traumatológiára, az orvos ordítva dobná ki, hogy ne akadályozza az igazi betegek ellátását! Jól néznénk ki, ha minden apró sérülés után tetanuszoltást kéne kapnunk!

2010. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!