Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elő lehet idézni epilepsziás...

Elő lehet idézni epilepsziás rohamot (külső eszközzel) arra nem hajlamos személynél?

Figyelt kérdés
Pl láttam youtubeon olyan 10 perces videót, ami állítólag előidézhet epilepsziás rohamot, megnéztem sötétben, full képernyőn, fáradtan, de még a fejem sem fájdult meg. Nem célom, hogy ilyen "kalandban" legyen részem, csak kíváncsi vagyok, hogy egészséges embernél valaha bekövetkezhet-e.
2011. júl. 18. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyógyszerekkel és elektrosokkal simán. Ha ezek eszköznek számítanak.

A hosszú alvásmegvonás is sokakból kihozhat, bár az inkább meglévő hajlamon alapul.

2011. júl. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én olyasmire gondoltam mint pl fényekkel, vagy hangokkal. Volt pl egy olyan epizód a Pokémonban, amiben egy pár másodperces jelenettől Japánban nagyjából 700 gyerek kapott rohamot. (Ez azonban nagyon kicsi szám ahhoz képest, hányan nézhették, tehát gondolom, ők alapból hajlamosak voltak rá.)
2011. júl. 18. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, elképzelhető. Aki feküdt már pszichiátrián, az ennél cifrábbat is el tud képzelni. Aztán az, hogy a roham epilepsziás e, vagy másmilyen, azt nehéz megállapítani. Mi túl sok mindenre használunk azonos kifejezést. Mert olyan mintha. Pedig dehogy.
2011. júl. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!