Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáznak az újjaim jobban,...

Miért fáznak az újjaim jobban, mint más testrészem?

Figyelt kérdés

Tegnap utcán voltam, sörösdobozt vittem. Szinte 5 percenként cserélgetni kellett a kezeimet, a másikat zsebre tenni, mert nagyon fáztak. Szinte nem is éreztem őket.

Mégis, semmi más nem fázik, sem az arcom, sem a lábam. Mintha vékonyabb lenne a bőr az újjaimon. Ezen lehet segíteni?


jan. 13. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A kezed és az ujjaid tele vannak idegekkel és hajszálerekkel, a fém sörösdoboz jó hővezető, elveszi a hőenergiát belőle.


Javaslom, hogy használj egy revolúcionáris találmányt:

A kesztyűt!


Olyat, ami jól passzol rád.

Az elején ügyetlenebb leszel benne, de ha megszokod, utána még lehet hogy ügyesebb is.


Mindenféle szabással és kiképzéssel készítik őket, válaszd a neked legjobban tetszőt!

jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Mert gyenge vagy
jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem hogy kesztyű, de attól még feltűnt, hogy ìgy fáztak szegénykék. Máskor meg nyitott kabáttal is elvagyok. Lehet edzeni szegénykéket?
jan. 13. 23:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet edzeni őket, kiölni az idegeket, de nem erre a célra.

Leginkább küzdősportokban szokás.


A hideg sajnos az egész kezedet éri.

Károsítja az izületeket is, az idegek mellett.

A károsodott, fájdalmas izületeket.

Maximum műtéttel lehetne pótolni.

jan. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mármint a "kűzdősportos" edzés károsítja az izületeket, vagy a "hideg"?
jan. 14. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:
A kezed/lábad VÉGtag, Ami azt jelenti, hogy a keringési rendszer végén van, távolabb van a "keringtető szivattyútól", a szívtől. Ott már kevésbé hatékony a "pumpa" az erek átmérője kisebb, a hajszáleres keringés is gyengébb, ezért jobban lehűl, mint pl. a hasad. Ráadásul nem volt rajta ruha. Máskor hidegben vegyél fel kesztyűt.
jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1,#4:

Mind a kettő károsítja.


A küzdősport az intenzitása miatt törvényszerűen túlterheli. Pl. túlfeszíti, szétolccsantja, legártalmatlanabb formájában repetitíven, viszonylag gyorsan elkoptatja.


A hideg inkább begyullasztja. Immun válaszokat indít el, mellé dermedté és sérülékenyebbé teszi apróbb mozgásra is.


Egy kis mozgás segíthet a fájdalmon, de a túl sok szintén nem jó neki.


Tényleg jó és nem szégyen kesztyűvel védeni a kezet. Tompítja a mechanikai behatásokat és melegen tartja az izületeket, kicsit össze is fogja őket. Nem jeleznek az idegek se a hidegre.

jan. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!