Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Asztmás vagyok, sajnos refluxo...

Asztmás vagyok, sajnos refluxom is van, feszült stresszes is vagyok mentálisan,a lapockámnál van egy fájó izomcsimó.. Szóval ezek tények mellett néha szúró érzést érzek a mellkasomban ami megijeszt.Lehet kardiológiai gond?

Figyelt kérdés
Nem sokszor kávézok, nem dohányzok.. De már 2x covidos voltam. Valamilyen szövődmény is lehet?

jan. 16. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Bármi lehet, igaz a szúró fájdalom rendszerint nem a szív gondjait jelzi, hanem mozgásszervi eredetű szokott lenni.

A leírtak alapján a stresszoldás, helyileg pedig nyújtó, lazító torna tenne jót.

jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az hát! Tipikus! Nálam is ez van! Valószínűleg gyulladás, kezeld valamilyen gyulladáscsökkentő kenőccsel, én a feketenadálytő gyökérkivonatot ajánlom, szóval a Flexagilt vagy tapaszból a salonpas-t, de arra készülj fel, hogy az kicsit ilyen égető érzéssel jár. Legjobb a krém, azzal kend be naponta 2-3x. Hogy a mellkasodban érzel szúró érzést az valóban tud ijesztő lenni, de az a lapockádból kisugárzó fájdalom csupán. Ez általános eset, hogy lapocka, hát és derékfájás is ki tud sugározni a túloldalt, a mellkasba! Oda-vissza működik az ilyen kisugárzó fájdalom. Pl. egy erős puffadás tud intenzív, szúró érzéssel együtt járó hátfájást okozni, na attól is nagyon megijednek egyesek. Fordulhatsz kardiológushoz biztos, ami biztos alapon, de mernék rá fogadni, hogy az csak kisugárzó fájdalom!

Figyelj, csupa ilyen bajom van (asztmát leszámítva hál' Istennek, de hát az nyilván nálad is eredendő probléma, nincs köze a covidhoz).

Én covidos, teszt szerint ugyan még nem voltam, de amióta van a covid, és megkaptam rá a 2. oltást is, azóta fáj a lapockám, a vállam, a nyakam, előbbi kettő ki tud sugározni a mellkasba, utóbbi az állkapocsba, a fejbe (fejfájást okoz). Mikor mellkasba sugároz ki a fájdalom az olyan, mintha a szegycsontom is fájna. Refluxom is van. Rengeteg olyan kaját nem tudok enni, amit korábban simán megehettem! Előfordult, ilyen "gyomorideg" érzés is, mint mikor izgulsz valamin (ha esetleg erre gondolsz stresszelés alatt). Nagy nehezen kiderítettem (mert .....ra nem foglalkozott ezzel senki sem), hogy emésztési zavar okozza, ami elképesztő a tünethez képest, hisz a tünet előbb utalhat mentális problémára, pl. depresszióra. Azonban annyi volt a probléma, hogy az e.coli baktérium a beleimben teljesen kihalt, no erre megoldásként annyi van, hogy probiotikum. Nem kell állandóan, hetente 1-2 ampulla! Szinte azonnal megszűnt a probléma! Az orvosoknak meg a k.... anyjukat, hogy nekem kell villanyszerelőként diagnosztizálnom magamban az üzemzavart! Úgyhogy legközelebb ha a rendelőben nem ég a lámpa, akkor odaállok az ajtóba és hagyom gondolkodni, kutassa fel Ő, hogy mi az oka, majd ha rájött, akkor jövök én és azt mondom rá, hogy "és tényleg"!

jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* Torna valóban segít, sokáig csináltam. Youtube-on találsz gyakorlatokat!
jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak mert annyi mindenről hall személyesen is, és olvas az ember..

Pl, hogy a covid okozhat maradandó vizesedést a szívburok körül stb..

De igen, a mellkasi szúró fájdalom paráztat be.. :)

jan. 16. 09:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Első körben próbáld meg a kenőcsöt, azt már akár ma is tudsz venni, ha megszűnik a mellkasi fájdalom is, amikor a lapockádnál enyhül a fájdalom, akkor az van, amit írtam!
jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lapockánál lévő fájo csomó siman lehet a túl sok üléstől, nem megfelelő edzéstől.

Rengeteg oka lehet.

Ha a tüneteid zavarnak, menj háziorvoshoz és továbbküld ahova kell

jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!