Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van ez az alkoholistákkal?

Miért van ez az alkoholistákkal?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy egy normális ember aki edz nem dohányzik nem iszik normálisan étkezik stb.. Kap 40-50 évesen 1 szívrohamot vagy strokeot... Úgy hogy szervi baja sincs..


Az alkoholisták mint itt a faluba vagy a szomszéd falunkba is 20-30 éve masszívan isznak meg cigiznek és megöregednek meg sokan ilyen 60 éves körüiek és egyáltalán semmi bajuk...


Ez hogy lehet? Nemtudom elhinni komolyan.

3 ismerősöm is kapott szívrohamot úgy hogy baja nem volt csak úgy hopsz jött és ennyi. 30-40 évesen.


jan. 16. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám most 72 éves, kiskora óta masszívan iszik és dohányzik. Az mondjuk túlzás, hogy kutya baja mert túl van már 2 infarktuson, meg pacemakere is van de igazából vígan eléldegél. Egyáltalán nem szorul segítségre, még emel is nehezeket magától, meg biciklizik. Bármikor felül a buszra és elmegy az orvoshoz és amúgy egyáltalán nem egy beteg ember látszatát kelti.
jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Stressz. Lehet egy alkoholista gondtalan életet él mert fütyül mindenre. Persze ez attól még általánosítás, nem lehet mindenkire vonatkoztatni.

De a rohanó életmód sok betegség (és főleg szív) forrása.

jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Genetika. Az élethez kell szerencse is.

A 20-30 éve önmagát romboló embernek rengeteg olyan baja lehet, ami nem feltűnő. Mondjuk nem bír felmenni a lépcsőn a 2. emeletre pihenő nélkül, állandóan hasmenése van, reggelente majd megfullad a köhögéstől, kihullanak a fogai, ilyesmik. Plusz a függőségei nélkül még hosszabb lehetne az élete 20%-kal.

jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Genetika, életmód, oltott -e, stb.
jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az oltás hülyeség annak nincs köze hozzá. Nem vagyok oltás ellenes.
jan. 16. 15:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nekem nagyon jo a genetikám szóval ha most 22 évesen elkezdek inni meg füvezni akkor még így is egy szép életkort megélek majd.


Megyek is a boltba sörért.

jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hat nekem az apam aki nem el velunk massziv eros alkoholista. Meg cigizik is.

58 éves. Most kapott egy hatso fali tudoemboliat. Tulelte. Jolvan es mar dolgozik.

A tudoemboliat 3-4 honapja kapta kb.


Durva… nemtudom milyen genetikaja lehet.

jan. 16. 20:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt egy példa:

Vagyok én és egy kollégám

4 fél öt vége a munkaidőnek

A kollégám nagy sörhassal hazafele bemegy a kocsmába söreit megissza beszélget egy kicsit aztán hazamegy 5-6 elviteles sörrel és jólvan

Vagyok én akinek heti 4 úszóedzés plusz heti 5 kondis edzés van

Emellet próbál társasági életet élni és háztartást fenntartani meg kaját főzni.

Amihez nagyon pontos szervezés kell

Mit gondolsz melyik fogja tovább bírni.

Az én életem sokkal több stresszel jár mint egy alkoholistáé. És a stressz a legnagyobb gyilkos



Jó itt nem a városban járkáló részeges alakokra gondolok hanem az átlagos emberre aki minden nap munka után letudja a sör bor pálinkát...

jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!