Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholistáknál láttam nem...

Alkoholistáknál láttam nem egyszer, mintha egy nemlétező emberrel beszélgetnének. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Az alkohollal függ össze? Elég hozzá, ha mattrészeg az ember, vagy hosszú évek kitartó alkoholizálásának eredménye? Vagy alkohol nélkül is lehet ilyen beteg valaki?
2023. okt. 23. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell ahhoz alkoholistanak lenni. Elég, ha teveszmeje van.
2023. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

delirium treamens amire te gondolsz

az alkoholizmus olyan foka ami már hallucinációkkal is tud járni...nagynéném férje pl egereket látott az ágy alatt..súlyos állapotok már ezek

2023. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
100%

Amit "alkoholistáknál láttál nem egyszer", az garantáltan nem delirium tremens volt, mert az ehhez túl ritkán történik. (És kezelés nélkül kb. háromból egyszer halállal végződik... gondolom a "nem egyszerből" egyik sem halt meg a következő napokban.) Alkoholos hallucinózis is lehetne, de az még ritkább.

A pszichózisos téveszmék se annyira jellemzőek az alkoholistákra, hogy pont náluk figyeld meg, hogy hangokkal beszélgetnek.


Ami gyakori az alkoholistáknál, hogy nincs kivel beszélgetniük (vagy nem úgy, ahogyan ők szeretnék), és ilyenkor bizony sok mindenki alkohol nélkül is a levegővel (vagy egy konkrét odaképzelt emberrel) beszéli meg a problémáit, de az alkoholisták befordult elméjével ez jellemzőbb, részegen meg különösen.

2023. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nagybátyám alkesz, sosem értettem miért ordít egyedül a házban, vagy miért kezd random beszélni a semmibe, nagyon agresszív kötekedik, és mindig kifesti a valóságot, hiába voltam ott pl egy balhénál ahol öt megverték vagy nem is verekedett, úgy adja elő mint ha ő mindenkit megvert volna és el is hiszi, ez nem csak ilyen helyzetekre igaz, van hogy kitalálja hogy ö mindenkinek pénzt adott és el is hiszi, vagy kitalál történéseket és onnantól kezdve azt hiszi úgy volt.



Eskü nem értem de amúgy elegem van már belőle, sokszor fenyeget éles tárgyakal, és fenyeget másokat élet veszélyesen, én nem 1x össze vesztem mar vele, próbáltam intézkedni, a rendőr sose csinált semmit, mivel ő a tulajdonos. Végül elköltöztem

jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

#4 vagyok ahogy észre vettem nagybatyam viselkedését, skrizofeniara gondolok.

(jozanon nem nagyon tudom milyen.)


Viszont én nem diagnosztizálhatok nem vagyok orvos. ezért nem kijelentem hogy ez biztosan az, csak egy felmerülő gondolat.

jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!