Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás melyik karon?

Vérnyomás melyik karon?

Figyelt kérdés

A két karomon nem egyforma a vérnyomásérték. A bal karomon 1 óra különbséggel mérve kétszer is 130-132-es nyomást mértem, míg a jobb karomon ez 119-121 volt. Utána olvastam, és azt javasolják, hogy a jobb karon kell mérni a vérnyomást, de az otthoni vérnyomásmérők nagy része egyébként balos, szóval nem tudom. Melyik karon mért vérnyomást kell figyelembe venni? Vagy a kettő között van az igazság?


27 éves, nemdohányzó, sportoló, kávéivó férfi vagyok. Azért rugózok ezen, mert a családban volt szívbeteg, ezek többségében örökletesek, és a koleszterinem is magas volt kicsit (ami miatt most egyébként is életmódváltásban vagyok).


jan. 16. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Bal karon kell mérni, vagy a szív oldalán, de mérheted a jobb karodon is, csak akkor kb. 15-20 Hgmm-rel kevesebbnek kell lennie, de nálad ez teljesen jó, a vérnyomásod rendben van.
jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bal általában, ahogy mondják a szív felőli oldalon.
jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fokhagyma kapszulát neked is javaslom rendszeresen szedni.

Nem büdös, zselatinnal van bevonva a kivont fokhagymaolaj.

jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!