Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhat a kávé ilyen érzést?

Okozhat a kávé ilyen érzést?

Figyelt kérdés

Érzem, hogy erőteljesen dobog a szívem. Mármint nem is erősen, csak érzem, hogy dobog, amit ugye általában nem szokott érezni az ember. Ehhez társul enyhe, de indokolatlan idegességérzés.

Ennek ellenére a vérnyomásom alacsony, magamhoz képest legalábbis. 120-128 között szokott lenni átlagban szinte mindig, most háromszor is mértem, 104, 121, 107. Soha nem mértem még 10X-es értéket, bár az lehet attól is, hogy nemrég voltam futni, úgy tudom attól le szokott menni.


Szóval. A sok kávé okozhat szívdobogásérzést akkor is, ha a vérnyomásom nem emelkedett meg, sőt, még lentebb is van a kelleténél?


jan. 20. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A koffein túladagolásának tünetei lehetnek az ingerlékenység, az álmatlanság, a fejfájás, az erőteljes szívdobogásérzés, a nyugtalanság, az izomrángások, az emésztési zavarok, a zavarossá váló beszéd, az arc kipirulása.
jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem vagyok orvos, de koffeinista igen. Én ha 6 kávét iszok sincs szívdobogásérzetem. Szerintem maga a stressz csinálja ezt veled. Lehet ha nem innád, akkor is éreznéd.
jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen
jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es, tisztában vagyok vele, hogy tud ilyet okozni :D A kérdéses rész a mondandómban az, hogy ez megjelenhet-e magasabb vérnyomás nélkül? Mert én eddig abban a hitben éltem, hogy a szívdobogásérzést a kávé közvetetten okozza a megemelt vérnyomás és pulzusszám miatt. De utóbbi kettő nincs.
jan. 20. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű megfigyelni, ha nem iszol kávét volt-e már hasonló tüneted? Nekem is állandóan alacsony a vérnyomásom, de a második kávé után ingerlékenyebb leszek, izomrángás is érzek meg nyugtalanságot is, viszont ugyanolyan fáradt maradok, szóval alacsony vérnyomás ide vagy oda, ezt kávé nélkül nem tapasztalom.
jan. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!