Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kávé okozhat ilyet?

Kávé okozhat ilyet?

Figyelt kérdés

17 évesen kezdtem el kávézni. Először csak 3in1-et ittam. Aztán jött a covid és közel 19 évesen rászoktam a rendes darálós kávéra. Nem feketén ittam, hanem sok sok tejjel. Volt olyan, hogy reggel lefőztem 2 kutya erősset (sok kávé kevesebb víz) (a rendes kávé az nálunk a gépen az eszpresszó). Es azt tejesen reggel 8tol kb d.u.2ig elszopogattam. Majd 3kor még 1 kapuccino, majd ha úgy volt még 1 3in1-ben. Na, és tavaly nyáron lett ebből valószínűleg egy ritmusztavar. Ami egy pánikbetegséget is előidézet. A doktornő (kardiológus), azt mondta, hogy addig ne kávézzak amúgy nem áll be a pulzusom. Jó, szedtem, és szedem a ritmusszabályzót, reggel este. Kb 6-7 hónapig nem ittam kávét. Max koffeinmentest. De jöttek a koránkelések, szükségesnek láttam. Reggel megittam az 1 tejeskávém, és csókolom. Már amikor úgy volt, hogy sok volt az órám a fosulin és tanulni is kellett, így dél és 2 között megittam még 1 tejeskávét.

Itt most azt szeretném kérdezni, higy a kávé elősegítheti a pánikrohamokat? Mert majd minden este van, (persze akkor amikor iszok d.u. is kávét. Előfordul, hogy akkor is jönnek a rohamok, amikor nem iszok d.u. kávét.).


I.u: A ritmuszavar miatt kezdtem el panikolni, hogy még fogok halni (és a szívem fog elvinni. A lefőbb félelmem még mindig, hogy infarktust fogok kapni, illetve nem kelek fel reggel.(de pont a szívem környékén van egy gerincferdülésem, ami ki is sugárzik, az egész mellkasomra/bordakosaramra))



2023. szept. 26. 22:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, hatással van a pánikra a kávé
Nem, nincs hatással a pánikra a kávé
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem fogsz belehalni, de ha nem akarod ezt a szívdobogást, akkor próbáld ki a fekete teát frissítőnek.
2023. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől biztosan nem lesz ilyen. A pánikrohamot sajnos akármi előidézheti, annak mentális oka van.
2023. szept. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szívritmus zavar mit takar? Milyen tüneted van?
2023. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3-as

Magas pulzus. Tavaly nyáron (2022-ben), konkrétan 80 és 110 között volt a pulzusom, még pihenés után is. Reggel amikor felébredtem és fekve voltam és csak kinyúltam vérnyomásmérőért, úgy volt 75 a pulzusom, de ha már a szoba másik végébe, vagy egy másik szobába kellett volna mennem, akkor már minimum 80-as lett a pulzusom.

A tüneteim az volt sokszor voltam álmos. pl ebéd után minden nap le kellett feküdnöm, mert annyira álmos voltam, vagy sokszor volt olyan hogy egyszer egyszer nagyon nagyot bedobbant a szívem.

2023. szept. 28. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát de ez nem ritmuszavar... Sok embernek 70-90 között van a pulzusa.

Nem inkább pánikbeteg vagy vagy szorongós és jobban odafigyelsz magadra?

Felkelsz egyből erre gondolsz és már megy is fel a pulzusod...

2023. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál, és az is megállapította, hogy ritmuszavarom van. Még tavaly nyáron, amikor még nem voltam dokinál, akkor igyekeztem meditálni stb, és úgy is mértem vérnyomást, de meg ennek ellenére is mindig 80 fölött volt a pulzusom.

Mindennemű mozgása után magas volt. még akkor is magas volt, ha 1,5 órát feküdtem egyszerre, pl egy film nézés után, vagy egy alvás után. Még akkor is 80-90 között volt a pulzusom. Most meg a 1,5 - 2 órás film nézés vagy meditáció után 65 körüli pulzusom van. Azért a kettő között van egy pici különbség. Mostanra már nincs is annyi erősebb szívbedobbanásom, mint amikor 80 - 110 között volt a pulzusom, szinte állandóan

2023. szept. 28. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs ritmuszavarod hanem pánikbeteg vagy. Ennyi.
2023. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magas pulzusszám lehet születési adottság is.
2023. okt. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!