Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális ez ? ki mit tapasztal...

Normális ez ? ki mit tapasztal a Nitromint 5mg/24 transzdermális tapasszal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kardiológián írtak fel nekem Coronarográfia után. de mióta ezt a tapaszt használom szinte a Covecard Plus vérnyomácsökkentőmet lekell feleznem mert ettől a tapasztól csökken a vérnyomásom .


34 éves férfi vagyok. 186cm és 87kg.

29 éves korom óta van magasvérnyomásom(azaz 5 éve) .

fél éve tapasztaltam kisebb mellkasi fájdalmat amely a bal karba, a hátamba is kisugárzott meg izzadtam mindig szinte. szívultrahangon 57% Ejekciós Frakciót találtak ami normális. ép billentyüket. azonban a terheléses Ekg nem lett jó. elkuldtek koszorúérfestésre ahol ezt írják:


Jobb dominans keringés. az RCA-ban minimális scelrosis van mely a lument nem szűkíti. jobb coronária többi ágai épek.

LAD: Mideális segment elejétől a mideális segment végéig rövid 60%os stenosis van. LAD prox és distalis szakasza ép. Diagonális ágakon 52-55% stenosis van. CX Proximális szakán 50%os stenosis van... OM1, OM2 minimális scelrosis mely a lument nem szűkíti.


diagnozis: Magasvérnyomás betegség elsödleges, koszorúérbe vagy helyébe beépített implantátum.


2db stentet kaptam: 1et Ladba, 1et Cxbe, a diagonalisokat csak ballon felfújták oda nem tettek be stentet.


gyógyszereim: Nitromint tapasz 5mg/24 óra. reggel 1 Covecard Plus 5/1,25/5mg, R:1/2 Nebispes 5mg, R:1 Zyllt 75mg, Délután 1 Asa 100mg, E:1 Xeter 20mg, E:1

Noacid 40mg.


miért van az hogy mióta a Nitromint tapaszt használom lekell feleznem a vérnyomáscsökkentőt?? hosz a Nitromint tapasz szívkoszorúér tágító nem vérnyomácsökkentő akoor miért viszi le avérnyomást?


jan. 20. 19:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, pedig vérnyomáscsökkentő hatása van, ezért kell kevesebb a tablettából.


" Egyedi orvosi elbírálás alapján alkalmazható együtt az alábbi gógyszerekkel:

- a vérnyomást csökkentő gyógyszerek, mint értágítók és egyéb, magas vérnyomás, szívritmuszavar vagy szívbetegség kezelésére alkalmazott gyógyszerek, bizonyos pszichiátriai betegségek kezelésére használt szerek (neuroleptikumok), depresszió elleni gyógyszerek (pl. triciklusos antidepresszánsok), szaproptein (fenilketonúria nevű anyagcserebetegség kezelésére használt gyógyszer). Fokozhatják a Nitromint vérnyomáscsökkentő hatását. "

jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!