Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik valami hatékony...

Létezik valami hatékony altató, alkalmi használatra?

Figyelt kérdés

Általában nem okoz gondot az alvás, viszont jellemzően sokáig fenn szoktam lenni, 11-nél előbb sehogy sem tudok elaludni, de inkább éjfél. Mivel olyan a munkám, hogy magamnak osztom be az időmet, ez egy reggel 8-as kelésnél nem okoz gondot. Viszont heti 1-2 hajnali kelés mindig be szokott csúszni, ilyenkor már elég kellemetlen tud lenni. Melatonint próbáltam, könnyen el is alszom tőle, viszont egyre többször tapasztaltam azt, hogy 4-5 óra alvás után felébredek, és sehogy se tudok visszaaludni (ha nem veszem be, ilyen panaszom nincsen).

Szóval a kérdés az lenne, hogy létezik-e bármi csodaszer, ami hatékonyan el tudna altatni korábban, heti 1-2 alkalommal. Napi szinten semmiképp sem akarok ilyesmit fogyasztani, nem is érzem indokoltnak.



jan. 25. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Maszti utàn könyebb elaludni. Am nem vicc.
jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, szinte mindig kicsavarom előtte. De pusztán ettől még nem megy a megszokottnál korábban :(
jan. 25. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most ket egymas ellen kuzdo opcio van:


- Gyogyszerek


- Gyogynovenyek, gyokerek, homeopatia, placebo


Ha az elsot valasztod, akkor orvos termeszetesen.


Ha a masodikat, irany a DM pl. Nervenphlege abban szinte minden "altato, nyugtato" gyogynoveny van, valaki erre eskuszik valaki arra a falevelre valaki a citromfure, macskagyoker ilyenek. Nekem ezen a teruleten nincs tapasztalatom se elmeleti se gyakorlati. Inkabb nem mondom el, hogy miert.

jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hó ír fel altatót, szorongásoldót de ez csak tüneti kezelés.
jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A melatonin a cirkadián ritmus kezelésére való.(pl. egy másik időzónába mész.) Elvileg jónak kellene lennie.

Ahogy mások is írták széles választék van különféle vény nélkül kapható szerekből. A homeopátia egy sarlatànság azt semmiképpen nem ajánlom.

Ha ez nem használ akkor feirattathatsz valamilyen "Z" típusú modern altatót.

Pl. az immovane 7,5 mg-osat, de fél szemmel próbáld meg beérni. (Ez nem filmtabletta, ezért eltörhető.)

Szokták ajánlani a xanaxot is, de az függőséghez vezethet.

febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!