Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem kell légteleníteni,...

Miért nem kell légteleníteni, a használatra kész vérhigító injekciót?

Figyelt kérdés

Az alábbi videóban, illetve a használatijában is írják, csak némelyik fecskendőben egész nagy buborékok vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=Ov6KWOUY9Z8

Ebben a videóban látszik is:

https://www.youtube.com/watch?v=p7v8SE4xob4

Mikor az elsőt még hétfőn beadtam, akkor a végén hallottam is egy nyugtalanító szürcsögö hangot. Tegnapiban is volt, és annál inkább óvatosan kilégtelenítettem.



#légbuborék #vérhigító injekció
2023. okt. 14. 11:32
 1/7 anonim válasza:
56%
mert nem a vénába adod hanem a bőr alá , ott nem lényeg
2023. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ki van számolva, pont annyi levegő van a fecskendőben, ami ahhoz kell, hogy a gyógyszer minden egyes cseppje a szervezetedbe jusson, levegő nélkül a tűben maradna egy bizonyos mennyiség. Előfordulhat, hogy egy kevés levegőt is beadsz, de subcutan beadásnál ez nem okoz problémát.
2023. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a kettes írja. A szürcsögő hang a végén normális. Ne légtelenítsd, mert úgy nem tudod kinyomni a teljes hatóanyagot. Annyit csinálhatsz, hogy a buborékot a függőlegesen (tű lefelé) tartott fecskendőben felülre ütögeted, hogy a legvégére maradjon, úgy könnyebb kinyomni.
2023. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Légtelenítve van. Nem lesz gond egy kis levegővel sem, mert bőr alá adod be, de én a barátnőmnek beadtam már vagy 20at, egyszer sem láttam a fecskendőben buborékokat, a fecsi van felül amúgyis, oda felszállna ha lenne.
2023. okt. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Pedig sajnos van benne buborék, csak valamiért jól meg tud bújni a fecskendő festett részénél. Pöckölésre nem is jött elő, de egy kicsit megrázva már fel is jött a fecskendő tetejébe. Ezt az adagot az imént adtam be magamnak, persze levegő nélkül.

[link]

2023. okt. 16. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: 4-esnek nincs igaza, mert valóban van benne buborék (ha nem függőlegesen volt végig szállítva/tárolva, akkor lehet akár lent is). De annak ott a helye, ahogy írtam, direkt van benne! Ahogy tolod ki az anyagot a levegő marad a végére - told végig a fecskendőt, mert úgy jön ki az összes hatóanyag!
2023. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Köszi a hozzászólást! Elég ilyesztő volt első alkalommal a szürcsögő hang a végén, ezért volt a kérdés is, ha marad is a fecskendőben valami nagyon minimál, pár mikroliter az meg nemhiszem, hogy számít. Anno mikor a fiaim anyja szült, akkor neki a 45 kilójára is napi egyet irtak fel, ahogy nekem a 82 kilómhoz is. De már csak 2 fecskendő van és elfogy. :)
2023. okt. 16. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!