Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fájhat a fenekem? És...

Mitől fájhat a fenekem? És mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje, főleg ha ülök, vagy ha kézzel megfogom megnézni hol érzem a kellemetlemséget: nem a végbelemnél főképp, hanem az egész fenekem olyan fura kellemetlen érzetű. De előtte volt hogy a végbélnyílásomnál is mintha piros lett volna, meg olyan aranyeres érzetem volt, de nem látszott hogy az lett volna. De most az egész fenekem. Hova kène egyáltalàn fordulni ezzel? És mi okozhatja? Nő vagyok amúgy, és nem volt semmi hátsó szexuális aktusom, mielőtt valaki ilyenre gondolna.

febr. 5. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Hát nem akarlak elszomorítani, de ha azt érzed olyan, mintha aranyered lenne, talán el kellene gondolkozni azon, hogy az van és elmenni orvoshoz?

Egyébként gondolom sokat ülsz egész nap, vagy olyan munkát csinálsz ahol ülni kell. A mozgányhiány is kiválthat aranyeret.

Amúgy meg a belgyógyászaton foglalkoznak ezzel, ott is a végbélt/vastagbelet tükrözik, hogy megnézzék mi a gond. Menj már el orvoshoz légyszíves, mert nem látunk beléd.

febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Háziorvos. Ha neki elmeséled, akkor tudja, hogy hová küldjön tovább, de az is lehet, hogy tud rá egy egyszerű megoldást.
febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Proktológia
febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De épp attól tartok, hogy ez nem biztos hogy proktológiai, mert sokkal feljebb van most a kellemetlen érzés és mindkét oldalán a fenekemnek, vagy a "fenékpárnáim", vagy sokkal mélyebben az ülőcsontom, nem tudom, de még a fenekem oldalánál is érzem. Lehet valami isiász vagy ülőideg, azzal meg más orvos kéne. Viszont úgy meg nem akarnék tök feleslegesen egy drága és irtó kellemetlen proktológiai vizsgálatot. Szerintetek proktológiai probléma okozhat ekkora területen is fájást, ahol írtam?
febr. 6. 09:06
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Most neked az a fontosabb, hogy tovább idegeskedj, vagy inkább elmész orvoshoz és igaz pénzbe kerül, de megmondja semmi bajod és nem idegeskedsz tovább? Én a másodikat választanám.
febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Marha könnyen vagy te úgy látszik anyagilag. Hát én nem. Minden problémával maszekhoz kell mászkálni, ennyi kiadás nekem nagypn nem mindegy feleslegesen megy-e el. Múlt héten is teljesen más orvosi vizsgálatra 20 ezer ft-om bánta. Tehát nem mindegy. Most meg már a csípőm 2 oldalánál is kellemetlen, szóval lehet porckorong is akár... Ezért durván nem mindegy milyen orvosjoz fordulok, mert ezzel a proktológus pl. semmit nem tudna kezdeni.
febr. 6. 10:27
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Nézd, ha elég sokáig nézed az internetet és fórumokban kérdezősködsz, rövid időn belül megállapítod, hogy rákos vagy, és heteid vannak csak hátra.


Nem kell találomra járni az orvosokat. Ezt a háziorvosoddal kell megbeszélni, az ingyen van, és hidd el, ő sokkal jobban tud segíteni abban, hogy milyen orvost keress, mint itt mi. A háziorvos ha nem is tud meggyógytani (de az is lehet, hogy pici a gond és ő is megoldja), akkor is el tud irányítani megfelelő orvosokhoz. Ez a dolga.


Persze lehet próbálkozni, pár napig napi 2 aszpirint bevenni, az gyulladáscsökkentő, ha gyulladásos a gond, akkor meggyógyulsz, ha nem, akkor sem ártottál, ha evés után vetted be. Lehet hogy érdemes elmenni gyógytornászhoz, vagy csak egyszerűen átmozgatni magadat, törzsizmot erősíteni.

febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!