Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Több napja tartó székrekedés,...

Több napja tartó székrekedés, puffadás mióta Görögben vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Görögországban vagyok pár napig a párommal, sajnos kiutazás óta nem távozott belőlem semmi. Ennek már 4 napja. Érzem, hogy kellene, de nem tudok. És sajnos tegnap óta már nagyon kellemetlenül puffadok is...


20/N



febr. 18. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Érdemes lenne hashajtóval próbálkozni, ha eddig még nem tetted meg.
febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt túl drasztikisnak találtam.
febr. 18. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Pedig 4 nap után már indokolt drasztikusabb megoldások alkalmazása. Tudom, hogy kellemetlen, de megkönnyebbülnél utána.
febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sosem használtam. Hogy kell elképzelni? Egyből menni kell tőle?
febr. 18. 11:11
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

A szájon át bevehető hashajtók jellemzően úgy működnek, hogy este beveszed, és reggelre megjön a hatása. Én a Dulcolaxot szoktam használni, ha szükségem van rá, arra az van írva, hogy 6-12 órán belül hat és nagyjából úgy is szokott lenni.

De vannak végbélkúpok is, azok elvileg egy órán belül hatnak.

febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oh értem. És a dulcolax utána egész nap kísért vagy csak reggel?
febr. 18. 11:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hashajtó FELÜLRŐL, mert az a besült székletet már nem hajtja ki, cserébe, szörnyen görcsölsz majd.


Vegyél székletlazító kúpot, azzal kijön "az eleje", és utána lehet gondolkozni esetleg hashajtóban, de általában akkor már felesleges is.

febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A Dulcolax meg olyan, hogy nekem pl rendesen hat oké, de nem hoz ki mindent, hanem még 2-3 köröm van, szóval kb pont azt nem éri el, amit akarok vele: hogy ne a 12 órás rep.úton kelljen nagywc-znem.
febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen értem. Akkor ezek szerint jobb a kúp. Kúpnál nincsen görcs?
febr. 18. 12:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Glicerines kúptól nem görcsölsz.
febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!