Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ilyen vérnyomás és pulzus...

Ilyen vérnyomás és pulzus mellett miért van szívdobogás érzésem?

Figyelt kérdés
103/66 a vérnyomásom és 77 a pulzusom, mégis azt érzem,mintha össze vissza verne a szívem. Miért lehet ez?
febr. 23. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha össze vissza, ritmustalanul ver akkor én igen hamar meglátogatnám a sürgit.

Ha szabályos a pulzusod, de mégis érzed, annak a leggyakoribb oka a magnéziumhiány, illetve vannak még egyéb dolgok is.

febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 hete szültem,most nem szedhetek magnéziumot, de mikor szedtem terhesség alatt akkor is volt ez az érzés, de az EKG-m jó lett. Azt mondták, ez oké terhesség alatt. De most nem tudom mi okozza. Vannak napok mikor nincs ilyen érzés, van hogy néha érzem. Sajnos nem tudok futkosni a sürgősségire , itt az újszülött babám. Meg először inkább egy újabb EKG-t csináltatnék a háziorvossal. De a TSH-m legutóbb 0.125 volt, arra is gondoltam, hogy pajzsmirigy probléma lehet, mert anyunak is volt ilyen szívdobogás érzése mikor a pajzsmirigye nem jól termelt.
febr. 23. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor háziorvos és utána kardiológia (lehet egy egyszerű mitrális prolapsus).

Folyadékot egyébként mennyit fogyasztasz? A kevés folyadék, illetve a vashiány is okoz szívdobogás érzetet.

A fáradtság és a kimerültség is okoz ilyen tüneteket.

Ha kitapintod a pulzusod akkor az ritmusos, szabályos?

febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A pulzusom igen, szabályos. Elvileg nincs vashiányom. Lehet folyadékot ihatnek többet ez tény. Hát kisbaba mellett nagyon fáradt vagyok az is igaz.
febr. 23. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabályos akkor rendben van, megzavart hogy azt írtad, hogy össze vissza ver.

Nagy változás ez most Neked. Próbálj meg sok folyadékot inni, vérzel is, nem tudom hogy szoptatsz-e. Napi 3 liter minimum legyen meg.

A pihenés részéhez nem írok inkább semmit, tudom milyen. De azért tényleg próbálj vele aludni, amikor tudsz.

febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát érzésre olyan mintha össze vissza verne de ha a csuklómon megfogom a pulzusom az teljesen szabályos. Nem szoptatok, de tényleg többet kellene innom, csak most enni sincs időm, inni se nagyon, meg eszembe nincsenek ilyen dolgok olyan fáradt vagyok. Régen nagy alvós voltam, és most teljesen kivagyok ettől az éjjeli 2 -3 óra alvástól, nappal meg nyilván van ezer dolgom, és ritkán tudok csak aludni a babával,pedig tudom, hogy kellene, de zavar ha nincs megcsinálva amit a háztartásban meg kell.
febr. 23. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!