Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sok a heti 4-5 edzés?

Sok a heti 4-5 edzés?

Figyelt kérdés

Itthon élek még, és itthoni saját testsúlyos-edzőtermi-kültéri sportokat (bicikli, túra) űzök. Mivel irodai munkát végzem, igyekszem minél többet sportolni és heti 4-6x valamit mozogni.


De anyukám állandóan beszól, hogy túlhajtom magam és nem vagyok normális és már ez a mániákus kategória, amit csinálok.


Szerintetek ez a heti 4-6x sportolás tényleg sok?


Ha itthon edzem, egy alkalom kb 30-50p, edzőteremben 1-1,5 óra, ha pedig biciklizés vagy kirándulás, az azért több idő.



febr. 24. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez semmi....
febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond, különösen, ha jól érzed magad tőle.
febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez rendben van. Ha ezzel esetleg az otthoni feladatok alól bújnál ki, akkor igyekezz, hogy az is férjen bele.
febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez választ ad a kérdésedre:

[link]


(Sok a heti 4-5, ha ugyanarra az izomcsoportra edzel, mert nem hagyod regenerálódni az izmaidat, és az is kell a növekedésükhöz, de ez a linkelt cikkben is szerepel.)

febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én minden nap sportoltam, nyári szünetben napi több órát.

Mondjuk megszívtam, hogy nem tartottam pihenőidőt. Térdporcom bánta, plusz annyira lemerevedett az egyik térdem, hogy több hónapig csak sántítottam, gyógytornára jártam. Szerintem ne vidd túlzásba, tarts pihenőt, mert nem éri meg.

febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!