Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fogfájásra mennyire lehet...

Fogfájásra mennyire lehet "keverni" a hatóanyagokat?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta fáj a fogam, aludtam 3 órát, vettem már be 2 algopirint, de nem nagyon hatottak, most kb fél órája ettem algoflex rapidot, szintén nem mulasztotta el teljesen de mintha jobb lenne.... Gyógyszertárban diclofenac tartalmú készítményt javasoltak, hogy még esetleg azt próbáljam majd meg (cataflam dolo 25mg). Mennyire lehet ezeket így keverni? Mennyi idő múlva vehetek be másik félét?


Igen, megyek majd dokihoz, holnapra van időpontom, pont nem bírta ki :/



márc. 10. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem szabad keverni de keress rá hogy van e interakció két szer között mielőtt együtt beveszed
márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem együtt venném be, csak mondjuk ha valamelyik nem hat akkor 3-4 óra múlva nem ugyanazt vennék be hanem másik fajtát.
márc. 10. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Együtt nem lehet valóban, de ha nem, vagy nem eléggé hat az egyik, akkor pont azt szokták javasolni, hogy más hatóanyagút vegyél be, egyrészt mert lehet, hogy a másikra jobban reagálsz, másrészt nehogy túladagolás, allergiás reakció legyen. 4-6 óránként lehet másikat bevenni.
márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Most bementem az ügyeletre, kaptam felírósat (flector port), a gyógyszertáras hölgy azt mondta már nyugodtan ihatok belőle egy felet, másik felet estére.

márc. 10. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!