Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy okosóra tényleg jó lehet...

Egy okosóra tényleg jó lehet vérnyomásmérésre és EKG készítésre?

Figyelt kérdés

[link]


Ezekről olvasgattam részletesebben. Tapasztalat? Mostanában ingadozik a vérnyomásom és megnyugodnék ha napközben is látnám, és aszerint tudnék az orvossal konzultálni. Persze tudom hogy nem ér fel a rendes méréssel de kiindulásnak jó lenne, úgyhogy tapasztalat érdekel.


Köszönöm


márc. 15. 05:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Így adják el és vannak akik el is hiszik.
márc. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az EKG-t a rendelőben egy csomó tappanccsal csinálják, le kell vetkőzni meg feküdni és orvos értékeli ki. Ha ezt egy óra kiváltaná, ráadásul bármikor, mindenféle előkészület nélkül tudna hitelesen vizsgálni, nagyon meglepődnék. Szerintem az ilyen órák inkább játékszerek, ezektől az egészségedre vonatkozóan megbízható információt nem kaphatsz. Lehetsz úgy beteg, hogy az óra szerint minden okés és fordítva is. Ha rosszul vagy, inkább menj orvoshoz.
márc. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomásmérésre nem jó. EKG esetében egyes ritmuszavarokat fel lehet ismerni, de alaposabb elemzésre, angina, szívinfarktus diagnosztikájára alkalmatlan.
márc. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semennyire nem jó erre. Az Apple watch tud pl. EKG-t mérni, de az csak 2 vagy ahogy nézzük 1 elvezetéses és nagyon max. szívritmus zavart tud mérni, vérnyomás mérésre nem jó egyik sem. Vérnyomás mérést próbáltam több órával, többször is, hát inkább alámér, mint a valós, a 128/90-et simán 100/80 körül méri, szóval erre alkalmatlan és felesleges erre alkalmazni. Haylou-t kipróbáltam és abból van a családban 3 féle is, a véroxigén szintet és a pulzust meglepően jól méri, pulzoxival ellenőrizve nálam 3 mérésből pont ugyanazt mutatta mind, mindössze egyszer volt a 3-ból, hogy 1 értékkel tért el, ami gyakorlatilag nem számít semmit.
márc. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan helyen dolgozom, ahol ***** márkájú sportórákat árusítunk. Szívritmust meglehetősen pontosan lehet mérni, csuklón is elég jól, és vízben is elég pontosan az újabbaknál. Véroxigénszintet kb. a közepes árkategóriájú céleszközök pontosságával. Vo2 max csak becslés.

Vérnyomást hogyan lehetne mérni? Ahhoz el kell szorítani egy ütőeret, hogy megálljon a keringés. Ahol ez megtörténik, az a szisztolés (összehúzódáskori) érték. Majd a nyomást lassan csökkentve újra megindul a váráramlás, ahol az első dobbanás érzékelhető, az a diasztolés (elernyedéskori) érték. Ezt hogyan valósítja meg az óra? A szíj szorítja el az eret?

Még a hitelesített vérnyomásmérők közül is a felkaron mérő a megbízható, a csuklón mérőre tájékoztató jelleget írnak.

Az EKG: az elvezetések számát fejből nem tudom, de 7-9 körül lehet. A mellkasra, annak oldalára is kerül tappancs, és a csuklókra, bokára is tesznek érzékelőt.

Az említett (*****) márkánál a lünettát kell két ponton megérinteni és kizárólag pitvarfibrillációt lehet vele detektálni.

márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell minden olyat megvenni,amit reklámoznak.
márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!